PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارنکردن 2تا از اسلت های رم مادربردم

vaziri69
2013/02/09, 14:21
سلام به همه دوستان عزیز.

دوستان گل مادربرد بنده مدل Asus M4A79XTD EVO (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست و یکی از اسلت های مشکی و یکی از اسلت های ابی رم های کار نمی کنه ، چه تک رو بذارم و چه 2رم.

ولی ان یکی اسلت مشکی و ابی کار می کنه.

یعنی در اصل از طرف سی پی یو حرکت کنیم به سمت دی وی دی رایتر رم - خالی - رم - خالی کار می کنه و اون اسلت های خالی کار نمی کنه.

در کنار این 2 اسلت که کار نمی کنه نوشته DIMM-B1 و DIMM-B2.

بعضی مواقع هم که کیبورد شناسایی نمی شه ، در صورتی که تمام دستگاه های دیگری یو اس بی شناسایی می شه و کار می کنند.

بایوس رو هم اپدیت کردم و با رم دیگیری هم امتحان کردم همین مشکل پا برجاست.

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Castiel
2013/02/09, 14:53
در صورتی که از دو حافظه رم در اسلات های متوالی یعنی 1 و 2 یا 3 و 4 استفاده کنید، حافظه ها به صورت تک کاناله شناخته می شوند ولی مشکلی از این بابت که اسلات ها کار نکنند وجود ندارد. این کار را هم انجام دادید که به صورت تکی امتحان کنید و فقط یک مورد را چک کنید. یکبار پردازنده را باز و مجدد نصب کنید. پس از آن با یک ماژول امتحان کنید. اگر نتیجه نگرفتید باید مادربورد را برای گارانتی ارسال کنید.

vaziri69
2013/02/09, 15:05
در صورتی که از دو حافظه رم در اسلات های متوالی یعنی 1 و 2 یا 3 و 4 استفاده کنید، حافظه ها به صورت تک کاناله شناخته می شوند ولی مشکلی از این بابت که اسلات ها کار نکنند وجود ندارد. این کار را هام انجام دادید که به صورت تکی امتحان کنید و فقط یک مورد را چک کنید. یکبار پردازنده را باز و مجدد نصب کنید. پس از آن با یک ماژول امتحان کنید. اگر نتیجه نگرفتید باید مادربورد را برای گارانتی ارسال کنید.

بله عزیز بصورت تک رم هم استفاده کردم ، سی پی یو رو هم دراوردم و حتی با سی پی یو دیگری امتحان کردم ولی بازهم نشد.

مادربردم گارانتی نداره ، می خواستم ببینم مشکل از کجاست که ببرم تعمیرگاه

Castiel
2013/02/09, 15:41
بله عزیز بصورت تک رم هم استفاده کردم ، سی پی یو رو هم دراوردم و حتی با سی پی یو دیگری امتحان کردم ولی بازهم نشد.

مادربردم گارانتی نداره ، می خواستم ببینم مشکل از کجاست که ببرم تعمیرگاه

معمولا مشکل از خود اسلات هست
ممکن است که در اتصال پایه ها مشکلی به وجود آمده باشد.
به یک تعمیرکار خوب و مطمئن بسپرید برای شما تعمیر کنند.

vaziri69
2013/02/09, 15:59
معمولا مشکل از خود اسلات هست
ممکن است که در اتصال پایه ها مشکلی به وجود آمده باشد.
به یک تعمیرکار خوب و مطمئن بسپرید برای شما تعمیر کنند.

می خوام ببینم مطمئنا مشکل از اسلت هست؟

یعنی از خازنی یا چوکی یا چیز دیگری نیست؟

Castiel
2013/02/09, 16:33
می خوام ببینم مطمئنا مشکل از اسلت هست؟

یعنی از خازنی یا چوکی یا چیز دیگری نیست؟

بیشتر موارد به همین اسلات مربوط است. البته تعمیر کار خوبی اگر انتخاب کنید مطمئنا می تواند محل دقیق مشکل را پیدا کند.

vaziri69
2013/02/09, 16:40
بیشتر موارد به همین اسلات مربوط است. البته تعمیر کار خوبی اگر انتخاب کنید مطمئنا می تواند محل دقیق مشکل را پیدا کند.

خیلی ممنون دوست عزیز.

متشکرم که وقتتون رو برام گذاشتید و راهنمایی فرمودید.

vaziri69
2013/02/09, 18:01
سی پی یو من فنوم 555 هست و قابلت انلاک داره ، قبل این موضوع خیلی راحت انلاک می شد ، الان جالبیش لینکه رم هام روی همون اسلات هایی که تصویر میداد باشه و سی پی یو رو انلاک کنم دیگه تصویر نمیده.

وقتی هم که رم هام رو می ذارم روی اون اسلت هایی که کار نمی کنه تست بگیرم بعد از اینکه تصویر نمیده بر می گردونم به اون است هایی که تصویر میده کیبورد رو شناسایی نمی کنه ، مجبورم کیلیر سیموس کنم بعد رم هارو بذارم روی اسلت های سالم و روشن کنم که کیبورد کار می کنه.

ایا این مشکل هم بر می گرده به اسلت رم ها؟

ARMIN
2013/02/09, 19:02
سی پی یو من فنوم 555 هست و قابلت انلاک داره ، قبل این موضوع خیلی راحت انلاک می شد ، الان جالبیش لینکه رم هام روی همون اسلات هایی که تصویر میداد باشه و سی پی یو رو انلاک کنم دیگه تصویر نمیده.

وقتی هم که رم هام رو می ذارم روی اون اسلت هایی که کار نمی کنه تست بگیرم بعد از اینکه تصویر نمیده بر می گردونم به اون است هایی که تصویر میده کیبورد رو شناسایی نمی کنه ، مجبورم کیلیر سیموس کنم بعد رم هارو بذارم روی اسلت های سالم و روشن کنم که کیبورد کار می کنه.

ایا این مشکل هم بر می گرده به اسلت رم ها؟

جناب وزیری،

راحتت کنم، شب ساعت 9 این مادربرد ببر بگذار دم در گربه بخوره. برادر میزنه cpu و رم و سیستمت رو میترکونه ها. اونوقت شب عیدی هزینه وحشتناکی رو دستت میگذاره.

با این اوصاف بیخیال مادربرده بشو.

vaziri69
2013/02/09, 19:08
جناب وزیری،

راحتت کنم، شب ساعت 9 این مادربرد ببر بگذار دم در گربه بخوره. برادر میزنه cpu و رم و سیستمت رو میترکونه ها. اونوقت شب عیدی هزینه وحشتناکی رو دستت میگذاره.

با این اوصاف بیخیال مادربرده بشو.

بابا ارمین جان قلب ما ضعیفه ، اینجوری قبل مادربرد خودم سکته می کنم.

یعنی قابل تعمیر نیست؟

اخه اینجوری که معلومه یه قطعه ای که مربوط به ارتباط سی پی یو و رم هست مشکل پیدا کرده

ARMIN
2013/02/09, 19:35
بابا ارمین جان قلب ما ضعیفه ، اینجوری قبل مادربرد خودم سکته می کنم.

یعنی قابل تعمیر نیست؟

اخه اینجوری که معلومه یه قطعه ای که مربوط به ارتباط سی پی یو و رم هست مشکل پیدا کرده

آخه میدونی ما که از لحاظ تکنولوژیک اینقدر پیشرفته نیستیم که بتونیم به اون معنا مادربرد تعمییر کنیم. آخر آخرش یک قطعه ی قابل تعویض مثل کارت گرافیک یا نهایتش یک اسلات رو عوض کنیم. یا یه سشوار گرم پشت مادربرد بگیریم دیگه تهشه. دیگه انتظار نباید داشته باشیم در داخل کشور بشه جایی رو پیدا کنیم که مثلا بتونه طرف ریز بشه فلان مقاومت یا آی سی مادربرد رو ایرادش رو پیدا کنه و عوض کنه. گیرم پیدا هم کنه ممکنه نتونه یا نشه عوض کنه.

از من میشنوی بنداز دور یکی دیگه بگیر. شب عیدی فکر اعصاب خودت رو بکن. ;)

vaziri69
2013/02/09, 19:50
آخه میدونی ما که از لحاظ تکنولوژیک اینقدر پیشرفته نیستیم که بتونیم به اون معنا مادربرد تعمییر کنیم. آخر آخرش یک قطعه ی قابل تعویض مثل کارت گرافیک یا نهایتش یک اسلات رو عوض کنیم. یا یه سشوار گرم پشت مادربرد بگیریم دیگه تهشه. دیگه انتظار نباید داشته باشیم در داخل کشور بشه جایی رو پیدا کنیم که مثلا بتونه طرف ریز بشه فلان مقاومت یا آی سی مادربرد رو ایرادش رو پیدا کنه و عوض کنه. گیرم پیدا هم کنه ممکنه نتونه یا نشه عوض کنه.

از من میشنوی بنداز دور یکی دیگه بگیر. شب عیدی فکر اعصاب خودت رو بکن. ;)

راستی می گی ارمین جان.

خدایی نکرده قطعه ی دیگری خراب بشه هزینه ای بیشتر از یک مادربرد می شه.

یدونه مادربرد میخرم و با اون کار می کنم و این رو هم میدم به تعمیرکارها ببینم می تونند درست کنند یا نه اگر که درست کردند با قیمت مادربردی که تعمیر شده می فروشم اگر نشد هم نشد.

vaziri69
2013/02/10, 20:39
دوستان عزیز در این لینک یکی عین مادربرد من رو داره و دقیقا همین مشکل رو داره ، ما که انگلیسیمون قوی نیست می خواستم ببینم کسی متوجه می شه چه خبره:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ARMIN
2013/02/10, 21:37
دوستان عزیز در این لینک یکی عین مادربرد من رو داره و دقیقا همین مشکل رو داره ، ما که انگلیسیمون قوی نیست می خواستم ببینم کسی متوجه می شه چه خبره:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

جناب وزیری،

ایشون مادربرد رو از کیس خارج کردند و سیستم رو بیرون از کیس اسمبل کردند و مشکلشون حل شده. علی الظاهر یک اتصالی کوچک باعث این همه دردسر شده بوده و این دفعه با دقت بیشتری مادربرد رو به کیس پیچ کردند و از پیچ های واشر دار استفاده کردند.

vaziri69
2013/02/12, 20:37
دوستان عزیز یک اتقاف جالب افتاد اینکه ، رم هارو گذاشتم روی اسلت های مشکلی( dimm b2 و dimm a2 ) کارکرد و سیستم بالا امد و رم هارو دوئال شناخت ولی کیبورد رو همچنان نمی شناخت و اینکه وقتی کامپیوتر رو ریست کردم دیگه تصویر نداد.

نمی دونم این یکبار چی شد که یهو تصویر داد.

کلا یکم قبل از این مشکل وقتی کامپیوتر رو روشن می کردم بعضی مواقع در جاهای مختلف سیستم گیر می کرد ، مثلا موقع بوت ویندوز یا همین که روشن می کردم ارم ایسوس میومد گیر می کرد یا داخل ویندوز تا اینکه این مشکل بوجود امد و کلا کار نکرد

ARMIN
2013/02/12, 23:32
دوستان عزیز یک اتقاف جالب افتاد اینکه ، رم هارو گذاشتم روی اسلت های مشکلی( dimm b2 و dimm a2 ) کارکرد و سیستم بالا امد و رم هارو دوئال شناخت ولی کیبورد رو همچنان نمی شناخت و اینکه وقتی کامپیوتر رو ریست کردم دیگه تصویر نداد.

نمی دونم این یکبار چی شد که یهو تصویر داد.

کلا یکم قبل از این مشکل وقتی کامپیوتر رو روشن می کردم بعضی مواقع در جاهای مختلف سیستم گیر می کرد ، مثلا موقع بوت ویندوز یا همین که روشن می کردم ارم ایسوس میومد گیر می کرد یا داخل ویندوز تا اینکه این مشکل بوجود امد و کلا کار نکرد

جناب وزیری،

آیا راه حل اون لینک رو اجرا کردید؟ سیستم رو از کیس درآوردید و بیرون از کیس تستش کردید؟

میگم کلا" چقدر خوشبخته این مادربرد که با این همه دردسری که برای شما بوجود آورده و شما در فرومهای مختلف - میشه گفت از تمام ایران برای حل مشکلش کمک فنی گرفتید، ولی همچنان ولش نکردید و تنهایش نگذاشتید. این حسن وفاداری شما قابل تحسینه.

من یک پرینتر 4 کاره hp خوب داشتم، بیچاره دو سال برام کارکرد. بعدش دیگه قدرت تشخیص کارتریج رو از دست داد. بیش از 2 برابر ارزش پرینتر هزینه ی کارتریج نو براش کردم. فایده ای نکرد. رفتم تو قسمت نظرات مردمی hp و دیدم سه چهار نفر مشکلات مشابهی رو بعد از مدتی گزارش کردند و تیم فنی hp خیلی راحت برگشتند در پاسخ به خریداران گفتند بعد از تقریبا" 2 سال این مشکل برای این پرینتر بوجود میاد. یکی دیگه بخرید!!

و من همون موقع دل کندم ازش. پرینتر رو مجانی دادم به یک بنده خدایی در کرمان با هزینه ی پست خودش. جالب اینجاست 3 تا پرینتر مشابه برای دوستانم از همون مدل گرفته بودم و 2 تای از اونها هم به همین مشکل گرفتار شدند و دوستانم بعد از چند سال همچنان درگیر بگیر و نگیر های پرینتر ها هستند و نمیدونم چقدر هزینه ی تعمییر های بیهوده کردند.

البته امیدوارم مادربرد شما درست بشه چون مادربرد خوبیه. هرچند از مادربرد مطمئن نیستم که درست میشه یا نمیشه، ولی مطمئنم یک روزی شما هم لحاظ روحی آمادگی دل کندن ازش رو پیدا میکنید و رهایش خواهید کرد.

vaziri69
2013/02/13, 05:59
جناب وزیری،

آیا راه حل اون لینک رو اجرا کردید؟ سیستم رو از کیس درآوردید و بیرون از کیس تستش کردید؟

میگم کلا" چقدر خوشبخته این مادربرد که با این همه دردسری که برای شما بوجود آورده و شما در فرومهای مختلف - میشه گفت از تمام ایران برای حل مشکلش کمک فنی گرفتید، ولی همچنان ولش نکردید و تنهایش نگذاشتید. این حسن وفاداری شما قابل تحسینه.

من یک پرینتر 4 کاره hp خوب داشتم، بیچاره دو سال برام کارکرد. بعدش دیگه قدرت تشخیص کارتریج رو از دست داد. بیش از 2 برابر ارزش پرینتر هزینه ی کارتریج نو براش کردم. فایده ای نکرد. رفتم تو قسمت نظرات مردمی hp و دیدم سه چهار نفر مشکلات مشابهی رو بعد از مدتی گزارش کردند و تیم فنی hp خیلی راحت برگشتند در پاسخ به خریداران گفتند بعد از تقریبا" 2 سال این مشکل برای این پرینتر بوجود میاد. یکی دیگه بخرید!!

و من همون موقع دل کندم ازش. پرینتر رو مجانی دادم به یک بنده خدایی در کرمان با هزینه ی پست خودش. جالب اینجاست 3 تا پرینتر مشابه برای دوستانم از همون مدل گرفته بودم و 2 تای از اونها هم به همین مشکل گرفتار شدند و دوستانم بعد از چند سال همچنان درگیر بگیر و نگیر های پرینتر ها هستند و نمیدونم چقدر هزینه ی تعمییر های بیهوده کردند.

البته امیدوارم مادربرد شما درست بشه چون مادربرد خوبیه. هرچند از مادربرد مطمئن نیستم که درست میشه یا نمیشه، ولی مطمئنم یک روزی شما هم لحاظ روحی آمادگی دل کندن ازش رو پیدا میکنید و رهایش خواهید کرد.

اره ارمین جان از کیس هم دراوردم ولی باز درست نشد.

ارمین جان اگر لیون هم دیده باشی از خاک های ایران هم خارج شده و از تمام دنیا خواسته شده تا مشکل حل بشود.

فکر کنم اخر سر این مادربرد من معروف می شه و خود ایسوس میاد می گه جون مادرت بیا من بهت یه مادربرد نو میدم بی خیال شو:d

ارمین جان تنها علتی که نگهش داشتم اینکه خدایی این موضوع خیلی برام جالب شده و حس کنجکاویم گل کرده:d که به این نتیجه برسم که مشکل از کجاست.

چون تا حالا به این مشکل برنخورده بودم و دوست دارم کشف کنم که چیه.

ما که از این مادربرد دل کندیم و دنبال مادربرد مورد نظر هستم که هنوز پیدا نکردم.

می خوام ببینم اگر قابل درست شدن و تعمیر هست و 100% سالم می شه با قیمت تعمیری بفروشم ، اگر هم درست نمی شه ولی مطمئن باشم که رمها روی اون 2تا اسلت بمانند و هیچ ضرری نداره و به قطعات دیگر اسیب نمی رسونه به یکی از اشناهام بدم کارش راه بیوفته.

در اخر هم اگر درست نشد بخاطر قشنگ بودن و خاطرات قابش کنم بزنم به دیوار:d

vaziri69
2013/03/02, 17:21
دوستان عزیز تو این مدت که دنبال مادربرد بودم رم هام روی اسلت هایی که سالم بود کار می کرد ، امروز بعد این مدت گفتم یکباره دیگه رم هام رو بذارم روی اون است هایی که کار نمی کنه.

جالب اینکه تصویر داد و رمهارو دوئال شناخت ولی کلا تصویر گیر می کنه ، بعضی مواقع در موقع لود ویندوز ، بعضی مواقع هم داخل خود ویندوز.

اگر مشکل از اسلت ها باشه که کلا نباید تصویر بده ، درسته؟

می خواستم ببینم با توجه به این مورد متوجه شدید که مشکل از کجاست؟

vaziri69
2013/04/24, 17:18
دوستان گل یه سی پی یو دیگر(فنوم550) رو بروی مادربردم امتحان کردم و رمهام به خوبی کارکرد ، روی تمام اسلت ها چه رم های خودم و چه رم های کینگستون کارکرد و دوئال هم بالا اورد.نکته ی جالب اینکه با این اوصاف باید مشکل از سی پی یو باشه،ولی وقتی سی پی یو

خودم(فنوم555) رو وری مادربرد دیگر گذاشتم قائدتا باید همین مشکلی که روی مادربرد خودم داشتم هم روی این مادربرد پیاده می شد،در صورتی که کاملا سالم کارکرد و رم ها روی تمام اسلت ها چه تک و چه دوئال اجرا شد.تا کشف نکنم مشکل از کجاست این سی پی یو مادربرد رو ولی نمی کنم. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

دوستان گل با توجه به تمام این مسائل می دونید مشکل از کجاست؟

ARMIN
2013/04/24, 18:03
دوستان گل یه سی پی یو دیگر(فنوم550) رو بروی مادربردم امتحان کردم و رمهام به خوبی کارکرد ، روی تمام اسلت ها چه رم های خودم و چه رم های کینگستون کارکرد و دوئال هم بالا اورد.نکته ی جالب اینکه با این اوصاف باید مشکل از سی پی یو باشه،ولی وقتی سی پی یو

خودم(فنوم555) رو وری مادربرد دیگر گذاشتم قائدتا باید همین مشکلی که روی مادربرد خودم داشتم هم روی این مادربرد پیاده می شد،در صورتی که کاملا سالم کارکرد و رم ها روی تمام اسلت ها چه تک و چه دوئال اجرا شد.تا کشف نکنم مشکل از کجاست این سی پی یو مادربرد رو ولی نمی کنم. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

دوستان گل با توجه به تمام این مسائل می دونید مشکل از کجاست؟

جناب وزیری؛

منم الان همین مشکل شما رو دارم. مشکل از cpu و کنترلر رم داخل cpu هستش و راهی نیست جز تعویض cpu. منم باید cpu خودم رو عوض کنم.

vaziri69
2013/04/24, 19:39
جناب وزیری؛

منم الان همین مشکل شما رو دارم. مشکل از cpu و کنترلر رم داخل cpu هستش و راهی نیست جز تعویض cpu. منم باید cpu خودم رو عوض کنم.

خب ارمین جان الان این سی پی یو ایراد داره؟ و بدم گارانتی تعویض می کنه؟ مثلا گارانتی میاد روی مادربردی که این سی پی یو روش راحت کار می کنه تست می کنه و می گه سالمه،نمیاد سی پی یو رو روی مادربرد من نگاه کنه که.

یا نه روی این مادربرد فقط مچ نیست؟

پس چرا قبلا کار می کرد و الان یهو بازی دراورده؟

پس یعنی مادربرد هیچ ایرادی نداره؟

چون می خوام بفروشم خدایی نکرده سی پی یو ایراد داره نباشه بدم به کسی.

ARMIN
2013/04/24, 21:04
خب ارمین جان الان این سی پی یو ایراد داره؟ و بدم گارانتی تعویض می کنه؟ مثلا گارانتی میاد روی مادربردی که این سی پی یو روش راحت کار می کنه تست می کنه و می گه سالمه،نمیاد سی پی یو رو روی مادربرد من نگاه کنه که.

یا نه روی این مادربرد فقط مچ نیست؟

پس چرا قبلا کار می کرد و الان یهو بازی دراورده؟

پس یعنی مادربرد هیچ ایرادی نداره؟

چون می خوام بفروشم خدایی نکرده سی پی یو ایراد داره نباشه بدم به کسی.

ببین منم اول فکر کردم زدم مادربرد رو ناکار کردم. بعدش بردم پیش دوستم، cpu منو روی هرمادربردی انداخت دوتا سوکت رم سمت چپش از کار افتاد. بعد cpu دیگری روی مادربردم انداخت و مادربردم مثل روز اولش همه ی سوکتهاش کار میکرد.

اینطوری متوجه شدیم که imc یا همون کنترلر رم داخل cpu آسیب دیده.

آره cpu رو ببر گارانتی؛ احتمال زیاد مشکل از اونه. قاعدتا" باید عوضش کنند و عمرا" روی مادربرد دیگری بتونه مشکل imc حل بشه. دیگه درست بشون نیست.

کافیه مادربردت رو با یه cpu دیگه تست کنی، اگر سوکت ها کار کنه، مادربرد سالمه و ایراد 100% از cpu شماست.

میتونی مادربردت رو با خیال راحت بفروشی.