PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک و راهنمایی در مورد مشکل ریست شدن(فوری)

mo-mk
2013/02/02, 09:38
با سلام خدمت همه ی دوستان

بنده چند روز پیش یه سیستم خریدم ولی متاسفانه بعد از 10 دقیقه بازی در حالت الترا سیستم خودش ریست میشه بعضی وقت ها هم بدون اینکه تو بازی باشم تو میحط ویندوز ریست میشه

مشخصات سیستم من اینه
main:intel dg580 og
cpu:i7-950
vga:6870 saphayer
ram:6 gig teripel bus2000
power:585 gerin
دمای گرافیک در حالت معمول 40 و در فول لود 78 هستش رم و گرافیک رو هم عوض کردم بازم مشکل رفع نشد دوستان ممکنه مشکل از مین یا سی پی باشه ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید
باتشکر

Castiel
2013/02/02, 09:47
دمای پردازنده را چک کردید؟

Hessam
2013/02/02, 10:25
بازی چی هست؟ بتمن آرکهام سیتی؟!!
تجربه ثابت کرده که عمده ی مشکلات ریست ناگهانی سیستم، به دلیل عدم سازگاری رم به مادربورد، دمای بالای سی پی یو و بایوس آپدیت نشده بر می گرده!
البته می تونه مشکل از جای دیگه ای هم باشه. ولی بیشتر اعلام خرابی ها حول محور این سه معضل می چرخه:
علاوه بر چک کردن دمای پردازنده، رم ها رو به این شیوه تست کنید: اگر سه رم 2 گیگی و 4 اسلات دارید، 2 تا از رم ها رو بردارید و یکی یکی یک عدد رم رو تست کنید روی اسلات های مختلف.
چند ساعتی کار کنید، اگر ریست شد، رم های بعدی رو به همین منوال تست کنید.
اگر باز هم مشکل حل نشد، بایوس مادربورد را جهت محکم کاری آپدیت کنید. بعضی اوقات مشکل های این چنینی با آپدیت بایوس نیز حل می شوند.
نتیجه رو اعلام کنید بهمون.

mo-mk
2013/02/02, 12:25
دمای پردازنده را چک کردید؟

بله دمای پردازنده عادی بودش
بازی چی هست؟ بتمن آرکهام سیتی؟!!
تجربه ثابت کرده که عمده ی مشکلات ریست ناگهانی سیستم، به دلیل عدم سازگاری رم به مادربورد، دمای بالای سی پی یو و بایوس آپدیت نشده بر می گرده!
البته می تونه مشکل از جای دیگه ای هم باشه. ولی بیشتر اعلام خرابی ها حول محور این سه معضل می چرخه:
علاوه بر چک کردن دمای پردازنده، رم ها رو به این شیوه تست کنید: اگر سه رم 2 گیگی و 4 اسلات دارید، 2 تا از رم ها رو بردارید و یکی یکی یک عدد رم رو تست کنید روی اسلات های مختلف.
چند ساعتی کار کنید، اگر ریست شد، رم های بعدی رو به همین منوال تست کنید.
اگر باز هم مشکل حل نشد، بایوس مادربورد را جهت محکم کاری آپدیت کنید. بعضی اوقات مشکل های این چنینی با آپدیت بایوس نیز حل می شوند.
نتیجه رو اعلام کنید بهمون.

همه ی قطعات رو تست کردم و هیچ مشکلی نداشت فقط میمونه ابدیت بایوس که نمی دونم چه جوری ابدیت کنم و چون تو شهرستانم کسی هم نیست این کارو برام انجام بده حتی نمی دونن سوکت 1366 چی هستش:دی
دوستان کسی می تونه راحت ترین روش ابدیت رو بهم بگه ؟ مدل مینمintel dx 580 g هست
باتشکر

Hessam
2013/02/02, 12:30
منظورم از تست رم به همون شیوه ای هست که در بالا نوشتم! حداقل 24 ساعت وقت می گیره! نه اینکه رم ها رو عوض کنید و بگید تست کردم! خب این بخشی از کار هست که نشون میده مشکل از رم هست یا نه! مورد بعدی باید اسلات تست بشه! شما 12 مرحله باید رم و اسلات رو تست کنید تا اسلات مین برد رو عیب یابی کنید.
رم ها رو اینجوری تک تک روی تمام اسلات ها تست کردید؟!!!!!!!!!!!
4×3= یعنی 12 مربته تست حداقل یکی دو ساعته میشه یک شبانه روز زمان!!! (برای حالت 3 رم و 4 اسلات)

reza shemirani
2013/02/02, 12:35
با سلام

مادربردهای اینتل معمولا" با باس رم بیشتر از حد استاندارد مشکل دارند و تنظیم کردن باس رم و تایمینگ رم هم در بایوس این مادربردها بسیار مشکل . چیپ x58 مادربرد شما هم شامل این داستان است و باس
استاندارد رم برای این چیپ ست 1066/1333 است . سیستم را باس استاندارد رم تست کنید.

mo-mk
2013/02/02, 13:01
منظورم از تست رم به همون شیوه ای هست که در بالا نوشتم! حداقل 24 ساعت وقت می گیره! نه اینکه رم ها رو عوض کنید و بگید تست کردم! خب این بخشی از کار هست که نشون میده مشکل از رم هست یا نه! مورد بعدی باید اسلات تست بشه! شما 12 مرحله باید رم و اسلات رو تست کنید تا اسلات مین برد رو عیب یابی کنید.
رم ها رو اینجوری تک تک روی تمام اسلات ها تست کردید؟!!!!!!!!!!!
4×3= یعنی 12 مربته تست حداقل یکی دو ساعته میشه یک شبانه روز زمان!!! (برای حالت 3 رم و 4 اسلات)
6 اسلاید رم داره عزیز و کلا با 3 مدل رم به جز مال خودم هم تست کردم بازم مشکل داشت

با سلام

مادربردهای اینتل معمولا" با باس رم بیشتر از حد استاندارد مشکل دارند و تنظیم کردن باس رم و تایمینگ رم هم در بایوس این مادربردها بسیار مشکل . چیپ x58 مادربرد شما هم شامل این داستان است و باس
استاندارد رم برای این چیپ ست 1066/1333 است . سیستم را باس استاندارد رم تست کنید.
با رم با باس 1333 هم تست کردم ریست شد .
فقط میمونه ابدیت بایوس که گارنتی گفت با ابدیت درست میشه
دوستان کسی می دونه راحت ترین روش ابدیت این مدل مین چی هستش؟؟؟؟

Hessam
2013/02/02, 14:11
6 اسلاید رم داره عزیز و کلا با 3 مدل رم به جز مال خودم هم تست کردم بازم مشکل داشت

خب هر سه رم رو شما توی اسلات های زوج بذار: یعنی 2 و 4 و 6
و بعد در اسلات های فرد بذار: یعنی 1 و 3 و 5
اگر بازم نشد، دیگه اطلاعات ندارم. در مورد آپدیت بایوس مادربوردهای اینتل هم همینطور.

mo-mk
2013/02/02, 17:11
خب هر سه رم رو شما توی اسلات های زوج بذار: یعنی 2 و 4 و 6
و بعد در اسلات های فرد بذار: یعنی 1 و 3 و 5
اگر بازم نشد، دیگه اطلاعات ندارم. در مورد آپدیت بایوس مادربوردهای اینتل هم همینطور.

این کارو هم کردم بازم تغییری نکرد . خدایی موندم چی کار کنم با این مین. تو شهر کوچک بودن هم خیلی دردسره:(بازم خوب شد تو روستا نیستیم :دی
دوستان کسی هست لینک از ابدیت بایوس رو بهم بده از صبح دارم می چرخم ولی چیزی نیافتم :(