PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی برای خرید مودم وایرلس

doom2009
2012/03/03, 09:11
با عرض سلام به دوستان گرامی وارجمند از دوستان می خواهم برای اینجانب تشریح کنند adsl بهتر است یا wireless در شهر ما هم وایرلس هست وهم ا دی اس ال وایرلس 128 نامحدود داره 17 تومان البته نامحدود نامحدود نیست مثلا 20 گیگ اگر بخواهی نامحدود واقعی باشه 30 تومان باید واریز کنی برای دانلود هم سرعت خوبی داره 90 تا 100 کیلوبیت ولی اینجانب آیپی ثابت نمی خواهم می خواهم هر بار که متصل میشوم آیپی عوض شه مثل ایرانسل نمیدونم وایرلس اینگونه است یا نه این رو بخاطر اینکه با سایتهایی که کار می کنم بعضی از آیپی هارو بن نمودن مودم هم که یه چیزی داره روی لوله بسته میشه وباید برای سیگنال دهی به طرف دکل وایرلس بچرخونی مودمها را از 150 تومان تا 250 تومان میفروشند آیا قیمت مودمها معقولانه است دوستان چه نوع مودمی را پیشنهاد میدن و برای adsl مشکل خط تلفن دارم البته اگر که مناسب تر هست سعی میکنم adsl بگیرم دوستان لطفا هرچه سریعتر راهنمایی بفرمایید سپاس

rre_za
2012/03/03, 09:41
اگر سیگنال وایرلس در متطقه شما خوب باشه مطمعنا هیچ میشکلی نخواهید داشت و از نظر کیفیت اینترنت هم سطح ADSL هستش...

فقط دقت داشته باشید از شرکتی که میخواین وایرلس بگیرین شرکت معتبری باشه و از قطعات خوبی برای شبکه وایرلسش استفاده کرده باشه در غیر این صورت مشکلات شبکه داخلی وایرلسشون روی کیفیت اینترنت اثر منفی میزاره

با اون رنج قیمت که دادین فکر میکنم یک nano station برای شما در نظر گرفتن... قبل از این گرونی ها قیمتش بین 150 تا 180 بود

Arsn
2012/03/03, 10:18
با عرض سلام به دوستان گرامی وارجمند از دوستان می خواهم برای اینجانب تشریح کنند adsl بهتر است یا wireless در شهر ما هم وایرلس هست وهم ا دی اس ال وایرلس 128 نامحدود داره 17 تومان البته نامحدود نامحدود نیست مثلا 20 گیگ اگر بخواهی نامحدود واقعی باشه 30 تومان باید واریز کنی برای دانلود هم سرعت خوبی داره 90 تا 100 کیلوبیت ولی اینجانب آیپی ثابت نمی خواهم می خواهم هر بار که متصل میشوم آیپی عوض شه مثل ایرانسل نمیدونم وایرلس اینگونه است یا نه این رو بخاطر اینکه با سایتهایی که کار می کنم بعضی از آیپی هارو بن نمودن مودم هم که یه چیزی داره روی لوله بسته میشه وباید برای سیگنال دهی به طرف دکل وایرلس بچرخونی مودمها را از 150 تومان تا 250 تومان میفروشند آیا قیمت مودمها معقولانه است دوستان چه نوع مودمی را پیشنهاد میدن و برای adsl مشکل خط تلفن دارم البته اگر که مناسب تر هست سعی میکنم adsl بگیرم دوستان لطفا هرچه سریعتر راهنمایی بفرمایید سپاس

سجاد جان شما بیشتر از اینکه بخوای مشاوره برای مودم بگیری ، میخوای بدونی کدوم سرویس را بگیری !
راه حل هایی مثل وایمکس یا وایرلس به عنوان تکنولوژی دریافت اینترنت همیشه آخرین راه هستند !

تا جایی که امکان داره و نویز خط و نوع خط و فاصله تا مرکز مخابراتی اجازه میده سعی کن از ADSL استفاده کنی چون علاوه هزینه های خیلی معقول تر و انعطاف پذیری در انتخاب سرویس ، پینگ به مراتب کمتری هم دارد ! دردسر های وایرلس و وایمکس هم کم نیست ! در ضمن اکثر شرکت های سرویس دهنده Ip را به صورت dynamic میدن و Ip Static خریدنی است ! پس نگران اون نباش !

قیمت های وایرلس برای من توجیح اقتصادی نداره !

تا جایی که میتونی Adsl بگیر و میتونی از مودم های زیر به عنوان مدل های خوب بازار در رنج های قیمت 55 تومن و 80 تومن استفاده کنی

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

80 تومان

80 تومن

rajah
2012/03/03, 10:28
البته آنتن های نانو معولا دو مدل هستند:5 وm5 که قیمت هاشون الان 155و 175 هزار تومانه تفاوتوشون 14 ,16 dBi بودنشونه و هر دو از فرکانس

5.4 پشتیبانی میکنن البته اگه به آنتن isp نزدیک هستید آتن tp-link هم بکارتون میاد که 2.4 گیگاهرتره و آنتن dual-polarized با قدرت 12dbi از

جنس آلومینیوم داره مدل tl-wa5210g قیمتش هم خیلی مناسبه حدود 110 البته سعی کنید کابل شبکه هم cat6یاcat6e بخرین که اگه دیتاشین

باشه هم که نور علا نوره

اکسس پوینت بی سیم سری G باند 2.4GHz قابل نصب در محیط خارج
TL-WA5210G
• طراحی ضدآب و ضد گرد و غبار
• سرعت ارسال 54 مگابیت در ثانیه
• آنتن dual-polarized با قدرت 12dbi از جنس آلومینیوم
• توان خروجی بالا حداکثر تا 400 میلی وات
• پشتیبانی از مودهای AP,Bridge(P2P,P2MP),Client ,AP Client ,AP Router
• دارای اتصال گراند برای جلوگیری از صدمات ناشی از نوسانات برق و صاعقه
• ارسال 60 درجه افقی و 30 درجه عمودی
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
کاربرد
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

مشخصه های فنی Hardware Specification
Antenna
• 12dBi Dual-Polarized Directional Antenna
EXTERNAL POWER SUPPLY
• 12VDC / 1.0A Linear PSU Up to 60 meters PoE is supported
Interface
• 1 10/100Mbps Auto-Sensing RJ45 Port(Auto MDI/MDIX, PoE)
• 1 External Reverse SMA Connector One Grounding Terminal
WIRELESS FUNCTIONS
• WDS Bridge, Wireless Statistics
Wireless Modes
• AP Router Mode AP Client Router Mode (WISP Client)
• AP/Client/WDS Bridge/Repeater mode
Wireless Transmit Power
• <20dBm (EIRP, For countries using CE Standards)
• <27Bm (Peak Output Power, For countries using FCC Standards)
Software Specification
Frequency
• 2.4-2.4835GHz
Receiver Sensitivity
• 802.11g 54M: -76dBm 48M: -78dBm 36M: -82dBm 12M: -91dBm 9M:-92dBm 802.11b 11M:-90dBm 5.5M:-92dBm 1M:-98dBm
SIGNAL RATE
• 11b: Up to 11Mbps(dynamic)
• 11g: Up to 54Mbps(dynamic)

rajah
2012/03/03, 10:32
البته آقا علیرضا قیمت مودم های adsl بالا رفته ها ...یه قیمتی بگیر مثلا بنده دیروز n10 قیمت گرفتم 87 البته فراموش نکنید حتما به گارانتی دقت کنید که پارس ارتباط باشه چون گارانتی 3ساله داره ولی بقیه یا دو ساله هستند یا یه ساله مثلا تهران فراژه 1 ساله هستش و قیمت مودم هاش هم به همین دلیل پایین تر هست پس گول قیمت رو نخورید

rre_za
2012/03/03, 10:42
Arsn جان اینکه شما میگین ADSL پینگ بهتری میده نسبت به وایرلس اصلا صحیح نیست... پینگ شبکه وایرلس کاملا به موقعیت دکل ها و جنس و نوع قطعات مورد استفاده در شبکه وایرلس داره... اکثر شبکه هایی که ما کار کردیم پینگ داخل شبکه زیر 1ms هستش یعنی کاملا نامحسوس

یا اینکه میگین سرویس وایرلس متنوع نیست یا قیمت هاش اصلا معقول نیست کاملا اشتباه این قضیه مستقیما مربوط میشه به ISP و گذشت اون زمانی که وایرلس قیمت بیشتری نسبت به ADSL داشت الان قیمت ها بسیار نزدیکه ( باز هم به ISP مربوط میشه )

تنها هزینه اولیه شبکه وایرلس بیشتر از ADSL در میاد

وایرلس رو میان 1 شبه واست راه میدازن اما ADSL یک هفته ای باید الاف باشی...

doom2009
2012/03/03, 10:44
[QUOTE=arsn;19406]سجاد جان شما بیشتر از اینکه بخوای مشاوره برای مودم بگیری ، میخوای بدونی کدوم سرویس را بگیری !راه حل هایی مثل وایمکس یا وایرلس به عنوان تکنولوژی دریافت اینترنت همیشه آخرین راه هستند ![QUOTE] علی هستم علیرضا جان

rajah
2012/03/03, 10:47
بله دقیقا درسته ولی دوست عزیز isp ها برا بستن آنتن های قوی و قطعات بالا دستشون تقریبا بسته شده و گرنه می تونستند با آنتهای قوی نقاط کور آنتن هاشون رو به صفر برسونن آنتهایی با سیگنال دهی 360 درجه

doom2009
2012/03/03, 10:54
با تشکر از دوستان عزیز بابت نظرات خوب و ارزنده خواستم بدونم وایرلس تا چند کیلومتر جواب میده و اینکه مودمی که برای وایرلس استفاده میشه برای adsl هم کارایی داره یا نه فقط مختص وایرلس هست ؟ سپاس

rre_za
2012/03/03, 11:07
وایرلس تا کیبلومتر ها جواب میده :دی ( بحث و پول و اش هم هست ) اما خوب به خیلی عوامل بستگی داره , مهمترینش اینه که شما بتونین از روی ساختمون یه دید خوب از دکل ISP داشته باشین...

شما وقتی میرید شرکت موقعیت خونه رو کاملا به متخصص شبکه توضیح بدین ایشون چون روی منطقه اشراف دارن و همچنین از موقعیت دکل ها مطلع هستن میتونن بهتون بگن شبکه رو با چه پینگی بت تحویل میدن ( تاکیید کنین که شبکه داخلی وایرلسشون Time Out میده یا نه )

نه فقط برای وایرلس هست تجهیزات...

Arsn
2012/03/03, 11:11
Arsn جان اینکه شما میگین ADSL پینگ بهتری میده نسبت به وایرلس اصلا صحیح نیست... پینگ شبکه وایرلس کاملا به موقعیت دکل ها و جنس و نوع قطعات مورد استفاده در شبکه وایرلس داره... اکثر شبکه هایی که ما کار کردیم پینگ داخل شبکه زیر 1ms هستش یعنی کاملا نامحسوس

یا اینکه میگین سرویس وایرلس متنوع نیست یا قیمت هاش اصلا معقول نیست کاملا اشتباه این قضیه مستقیما مربوط میشه به ISP و گذشت اون زمانی که وایرلس قیمت بیشتری نسبت به ADSL داشت الان قیمت ها بسیار نزدیکه ( باز هم به ISP مربوط میشه )

تنها هزینه اولیه شبکه وایرلس بیشتر از ADSL در میاد

وایرلس رو میان 1 شبه واست راه میدازن اما ADSL یک هفته ای باید الاف باشی...

علیرضا هستم !

تجربه تست ها و نتایج و کامنت هایی که درباره اینترنت دریافتی از Isp های وایرلس به من ثابت کرده که ADsl پینگ واقعا پایین تری داره و این موضوع قابل پیگیری است !
همیشه شرایط ایده آل نیست و وقتی دو تکنولوژی را با هم مقایسه میکنیم باید شرایط برابر را در نظر بگیریم که مسلما dsl پینگ پایین تری در اینترنت داره ! حرف من هم سر شبکه داخلی نیست !

خب الان میشه چند تا Isp را نام ببرید که سرعت اسمی بهتری از Adsl ها را با قیمت برابر بدند ؟ من خودم زمانی که میخواستم اینترنت بگیرم تحقیق کردم و معمولا سرویس های وایرلس بین 20 تا 50 درصد گرونتر هستند و تنوع کمتری دارند ، چه از نظر تعداد Isp هایی که میتونید سرویس بگیرید و چه از نظر سرویس ها !

تنها هزینه اولیه شبکه وایرلس بیشتر از ADSL در میاد ؟؟؟؟؟؟ ADSl را میشه با یه مودم 20 تومنی + یه سرویس 7 تومنی هم استارت کار زد ! تفاوت قیمت راه اندازی واقعا زیاده و کسی اگر مجبور نباشه بهتر است هزینه اضافی برای وایرلس نکنه !

doom2009
2012/03/03, 11:25
با تشکر از همه دوستان در محله ما بتازگی وایرلس و ا دی اس ال افتتاح شده البته وایرلس قدیمی تر هست و فقط یک isp برای هردو سرویس وجود داره قبلا برای وایرلس 2 تا isp بود که یکی از این isp ها بسته شد ولی adsl فقط مخابرات ساپورت میکنه یعنی از دوسرویس فقط انتخاب سرویس خدماتی با ما هستش سپاس

rre_za
2012/03/03, 11:40
علیرضا هستم !

تجربه تست ها و نتایج و کامنت هایی که درباره اینترنت دریافتی از Isp های وایرلس به من ثابت کرده که ADsl پینگ واقعا پایین تری داره و این موضوع قابل پیگیری است !
همیشه شرایط ایده آل نیست و وقتی دو تکنولوژی را با هم مقایسه میکنیم باید شرایط برابر را در نظر بگیریم که مسلما dsl پینگ پایین تری در اینترنت داره ! حرف من هم سر شبکه داخلی نیست !

خب الان میشه چند تا Isp را نام ببرید که سرعت اسمی بهتری از Adsl ها را با قیمت برابر بدند ؟ من خودم زمانی که میخواستم اینترنت بگیرم تحقیق کردم و معمولا سرویس های وایرلس بین 20 تا 50 درصد گرونتر هستند و تنوع کمتری دارند ، چه از نظر تعداد Isp هایی که میتونید سرویس بگیرید و چه از نظر سرویس ها !

تنها هزینه اولیه شبکه وایرلس بیشتر از ADSL در میاد ؟؟؟؟؟؟ ADSl را میشه با یه مودم 20 تومنی + یه سرویس 7 تومنی هم استارت کار زد ! تفاوت قیمت راه اندازی واقعا زیاده و کسی اگر مجبور نباشه بهتر است هزینه اضافی برای وایرلس نکنه !

علیرضا جان پینگ اینترنت وایرلس دقیقا به شبکه داخلیش مربوط میشه چون اون طرف شبکه وایرلس هم یک ADSL هست ( 99% ISP هایی که من میشناسم همون ADSL رو میندازن روی وایرلس ) پس اگه شبکه داخلی وایرلس افت پینگ ایجاد نکنه همون پینگ ADSL رو میگیرین

چرا همیشه نباید شرایط ایده ال باشه ؟ اتفاقا باید ایده ال باشه... خیلی راحت میشه یه شبکه وایرلس ایده ال ایجاد کرد اما هزینه بر برای ISP اگه ISP , وایرلس رو در حالت ایده الش به شما نده شما مجبور نیستی ازش نت بگیری

الان خیلی حضور ذهن ندارم برای سایت هاشون اما مثلا یک ISP معروف رو در منطقه خودمان مثال میزنم که برای ADSL و وایرلس یک تعرفه رو داره فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ( امکان نداره کسی قشم باشه و گلف رو نشناسه... میدونم الان میخواین بگین اینکه قیمت ADSL هم بالاست... خوب باید بگم قیمت ADSL اینجا همینه )

فقط زمان و هزینه اولیه باهم تفاوت داره , که وایرلس سریعتر هست راه اندازیش ولی با هزینه بالاتر...

با تشکر از همه دوستان در محله ما بتازگی وایرلس و ا دی اس ال افتتاح شده البته وایرلس قدیمی تر هست و فقط یک isp برای هردو سرویس وجود داره قبلا برای وایرلس 2 تا isp بود که یکی از این isp ها بسته شد ولی adsl فقط مخابرات ساپورت میکنه یعنی از دوسرویس فقط انتخاب سرویس خدماتی با ما هستش سپاس

شما اگه میتونی حتما از مخابراتADSL بگیر هم قیمت مناسبی داره هم کیفیت خوب...
راجع به وایرلس هم بنده تضمین میکنم اگه ISP پدر مادر دار باشه افت پینگ نداشته باشین

Arsn
2012/03/03, 11:50
علیرضا جان پینگ اینترنت وایرلس دقیقا به شبکه داخلیش مربوط میشه چون اون طرف شبکه وایرلس هم یک ADSL هست ( 99% ISP هایی که من میشناسم همون ADSL رو میندازن روی وایرلس ) پس اگه شبکه داخلی وایرلس افت پینگ ایجاد نکنه همون پینگ ADSL رو میگیرین

چرا همیشه نباید شرایط ایده ال باشه ؟ اتفاقا باید ایده ال باشه... خیلی راحت میشه یه شبکه وایرلس ایده ال ایجاد کرد اما هزینه بر برای ISP اگه ISP , وایرلس رو در حالت ایده الش به شما نده شما مجبور نیستی ازش نت بگیری

الان خیلی حضور ذهن ندارم برای سایت هاشون اما مثلا یک ISP معروف رو در منطقه خودمان مثال میزنم که برای ADSL و وایرلس یک تعرفه رو داره فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ( امکان نداره کسی قشم باشه و گلف رو نشناسه... میدونم الان میخواین بگین اینکه قیمت ADSL هم بالاست... خوب باید بگم قیمت ADSL اینجا همینه )

فقط زمان و هزینه اولیه باهم تفاوت داره , که وایرلس سریعتر هست راه اندازیش ولی با هزینه بالاتر...

خودتون بهتر میدونید که رسیدن امواج از خانه به دکل های isp مدت زمانی را طول میکشه حتی به قول شما در حالت ایده آل چون پینگ بسیار حساس است باز هم Adsl سریعتر خواهد بود ، البته تقریبا شبیه این مشکل تو Adsl به خاطر نویز خط هم هست ولی طبق تعریف و چیزی که اثبات شده است همیشه سرویس کابلی و Dsl پینگ کمتری نسبت به Wireless و wimax دارند ! درضمن مسئله timeout هم در وایرلس وجود داره !

بله این درسته که خود isp یا از dsl یا از e1 استفاده میکنه ولی عامل ایجاد پینگ رسیدن دیتا به isp از طرف user است !

عزیزم من تو تهران بیشتر از 30 تا Isp را سر زدم که نتیجه میگم ! به هیچ وجه قیمت وایرلس با adsl عادی یکی نیست ، همیشه یه اختلاف 20 درصدی را میبینیم !
واقعا 3-4 روز معطلی بیشتر توجیح برای خرید وایرلس است ؟

طبق تحقیقاتی که توی 4 تا فروم برتر کامپیوتر ایران با جامعه آماری حداقل 300 تست انجام دادیم همیشه ping اتصال به سایت speedtest و سرور تهران در سرویس های adsl کمتر از وایرلس بوده و خب منطقی هم هست !

تا جایی هم که من میدونم رکورد پینگ سرور تهران دست خودم است !

8305 8306

doom2009
2012/03/03, 11:53
دوستان واقعا در شهر ما برعکس وایرلس سریعتر هستش شما تصور کنید 512 سرویس adsl سرعت 80 الی 100 کیلوبیت برای دانلود داره ولی درعوض آن 128 وایرلس به همین مقدار وبا ثبات بیشتر هستش نمی دانم چگونه هست که 128 وایرلس همچین سرعتی برای دانلود داره که اگر فرض کنیم adsl 128 بود حداکثر سرعت برای دانلود 20 کیلوبیت می بود البته دوستام هم adsl وهم وایرلس دارن بعینه مشاهده نموده ام سپاس

doom2009
2012/03/03, 12:00
البته این رو هم اذافه کنم شاید از خط تلفن این دوستمون بوده برای اینکه اول به اون گفتند که خط شما ساپورت نمیکنه adsl و بعد نمیدونم چگونه adsl اون راه افتاد با تشکر

rre_za
2012/03/03, 12:07
خودتون بهتر میدونید که رسیدن امواج از خانه به دکل های isp مدت زمانی را طول میکشه حتی به قول شما در حالت ایده آل چون پینگ بسیار حساس است باز هم Adsl سریعتر خواهد بود ، البته تقریبا شبیه این مشکل تو Adsl به خاطر نویز خط هم هست ولی طبق تعریف و چیزی که اثبات شده است همیشه سرویس کابلی و Dsl پینگ کمتری نسبت به Wireless و wimax دارند ! درضمن مسئله timeout هم در وایرلس وجود داره !

بله این درسته که خود isp یا از dsl یا از e1 استفاده میکنه ولی عامل ایجاد پینگ رسیدن دیتا به isp از طرف user است !

عزیزم من تو تهران بیشتر از 30 تا Isp را سر زدم که نتیجه میگم ! به هیچ وجه قیمت وایرلس با adsl عادی یکی نیست ، همیشه یه اختلاف 20 درصدی را میبینیم !
واقعا 3-4 روز معطلی بیشتر توجیح برای خرید وایرلس است ؟

طبق تحقیقاتی که توی 4 تا فروم برتر کامپیوتر ایران با جامعه آماری حداقل 300 تست انجام دادیم همیشه ping اتصال به سایت speedtest و سرور تهران در سرویس های adsl کمتر از وایرلس بوده و خب منطقی هم هست !

تا جایی هم که من میدونم رکورد پینگ سرور تهران دست خودم است !

8305 8306

عرض کردم که اگه از تجهیزات خوب استفاده بشه اون زمان رسیدن به دکل اصلی بسیار ناچیز هست...

پینگ بنده تا دکل اصلی... ( یک Nano Station 5 بالای خونه هست با دید خوب به دکل )
8307

بنده هم گفتم که قیمت بسته به ISP متفاوت هستش...

darklord
2012/03/03, 12:10
با توجه به اینکه مودم adsl خیلی ارزانتر از یک رادیو وایرلس است در صورت امکان adsl انتخاب بهتری است . سرعت و پهنای باند در رادیو وایرلس بسشتر از adsl است . اما این اختلاف در پینگ بالایی که سرویسهای اینترنت ما دارند ناچیز است . سرعت و کیفیت اینترنت بیشتر به isp بستگی دارد .
اما این این برتری دلیل نمیشود که دوستمون در رابطه با رادیو وایرلس اطلاعات بیشتر کسب نکند !
این رادیوهای وایرلس که از وایرلس 802.11 a/b/g/b استفاده میکنند برای ارتباط های پوینت تو پوینت (دید مستقیم ) استفاده میشوند .
این رادیوها در فرکانس های 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز استفاده میکنند که فرکانس 2.4 گیگاهرتز همان فرکانسی هست که دستگاه های وایرلس وایفای و لپ تاپ ها در آن کار میکنند . فرکانس 2.4 گیگاهرتز در رادیوهای وایرلس معمولا در فواصل زیر 100 متر استفاده میشوند مثلا برای ارتباط دوربینهای مدار بسته در فضای آزاد ! یا برای پوشش یک محدوده ( آنتن های امنی )
اما در فواصل بالاتر از رادیوهایی با فرکانس 5 گیگاهرتز استفاده میشود . که تمام شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت وایرلس از این محدوده فرکانسی استفاده میکنند .
در ادامه به نحوه انتخاب رادیوی وایرلس و مارک های موجود در بازار میپردازم :

darkknight
2012/03/03, 12:18
تو کرمان بین1تا2روز adslرو راه میندازن

doom2009
2012/03/03, 12:51
عرض کردم که اگه از تجهیزات خوب استفاده بشه اون زمان رسیدن به دکل اصلی بسیار ناچیز هست...پینگ بنده تا دکل اصلی... ( یک Nano Station 5 بالای خونه هست با دید خوب به دکل )8307بنده هم گفتم که قیمت بسته به ISP متفاوت هستش...با تشکر از شما دوست عزیز آیا خودم می تونم مودم وایرلس رو تنظیم کنم ؟

doom2009
2012/03/03, 12:54
با توجه به اینکه مودم adsl خیلی ارزانتر از یک رادیو وایرلس است در صورت امکان adsl انتخاب بهتری است . سرعت و پهنای باند در رادیو وایرلس بسشتر از adsl است . اما این اختلاف در پینگ بالایی که سرویسهای اینترنت ما دارند ناچیز است . سرعت و کیفیت اینترنت بیشتر به isp بستگی دارد .اما این این برتری دلیل نمیشود که دوستمون در رابطه با رادیو وایرلس اطلاعات بیشتر کسب نکند ! این رادیوهای وایرلس که از وایرلس 802.11 a/b/g/b استفاده میکنند برای ارتباط های پوینت تو پوینت (دید مستقیم ) استفاده میشوند .این رادیوها در فرکانس های 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز استفاده میکنند که فرکانس 2.4 گیگاهرتز همان فرکانسی هست که دستگاه های وایرلس وایفای و لپ تاپ ها در آن کار میکنند . فرکانس 2.4 گیگاهرتز در رادیوهای وایرلس معمولا در فواصل زیر 100 متر استفاده میشوند مثلا برای ارتباط دوربینهای مدار بسته در فضای آزاد ! یا برای پوشش یک محدوده ( آنتن های امنی )اما در فواصل بالاتر از رادیوهایی با فرکانس 5 گیگاهرتز استفاده میشود . که تمام شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت وایرلس از این محدوده فرکانسی استفاده میکنند .در ادامه به نحوه انتخاب رادیوی وایرلس و مارک های موجود در بازار میپردازم :با تشکر از شما دوست عزیز آیا خودم می تونم مودم وایرلس رو تنظیم کنم ؟

darklord
2012/03/03, 13:18
توان ارسال و دریافت یک رادیوی فرستنده و گیرنده با db یا w مشخص میشود که این دو با رابطه زیر قابل محاسبه هستند .
(db = 10 log W(mw
در لینکهای وایرلس با توجه به فاصله و مدلاسیون و نویز و ..... با فرمولهای پیچیده حداقل توان رادیو مشخص میشود .
شکل یک رادیوی ساده :
8308

گین یک رادیو مجموع گین فرستنده (db) و گین گیرنده (db) منهای افت فیدر است (سیمی که موج را از فرستنده به گیرنده میبرد )
در رادیوهای وایرلسی که ما معمولا استفاده میکنیم این آنتن و فرستنده و بقیه قسمتها در یک پک قرار دارند مثل رایوهای نانو استیشن و گین کلی آنها که از 12dbتا 25db است بر روی آنها موجود هست .
اما قابلیت نصب آنتن جدا گانه را ندارند !
چرا آنتن جدا گانه ؟ در بسیاری از کاربردها با افزایش فاصله و وجود نویز بسیار بالا در شهرهای بزرک و بستر مساعد برای اعوجاج و هم پوشانی موج رایویی استفاده از آنتن مناسب میتواند بر کیفیت لینگ بیفزاید !
آنتن های پر کاربرد
1.آنتن دیش : برای فواصل بالا کاربرد دارد
8309

2.آنتن فلت پنل :از یک آنتن فلت و یک باکس برای قرارگری فرستنده تشکیل شده است ویژگی این آتن این است که چون فرستنده درست پشت آنتن قرار میگیرد نیاز به استفاده از فیدر نیست (افت فیدر نداریم)
8310

3.آنتن پارابولیک : این آنتن نسبت به دیش دید کمتری دارد و در مناطق شلوق بهتر از دیش است.
8311

4.آنتن سکتور :دارای برد کم دید وسیع و قیمت ارزان است
8312

5.آنتن امنی : دید 360 درجه برد بسیار کم گین کم
8313

darklord
2012/03/03, 13:27
با تشکر از شما دوست عزیز آیا خودم می تونم مودم وایرلس رو تنظیم کنم ؟

اگر رادیوی وایرلس را انتخاب میکنید (در صورتی که امکان adsl نباشد ) می توانید خودتان آن را تنظیم کنید . کار چندان سختی نیست . اما اگر شرکت رادیو را برایتان نصب کند عموما پسورد آن را تغییر میدهد که باید آن را از مسئول نصب حتما بپرسید .
بهتر آن است که خودتان رایو را تهیه کنید . من هم در تنظیم رادیو های ubnt و microtik میتوانم کمکتان کنم.

Arsn
2012/03/03, 13:32
عرض کردم که اگه از تجهیزات خوب استفاده بشه اون زمان رسیدن به دکل اصلی بسیار ناچیز هست...

پینگ بنده تا دکل اصلی... ( یک Nano Station 5 بالای خونه هست با دید خوب به دکل )
8307

بنده هم گفتم که قیمت بسته به ISP متفاوت هستش...

همون به قول شما زمان ناچیز هم ، پینگ را چه 1 ms چه 100ms بالا میبره !

شما بهترین تجهیزات را استفاده کن ! یا از هر منبعی یه عکس بزار ! هیچ وقت وایرلس نمیتونه پینگ 5ms با speedtest و سرور تهران بگیره ! شما اگر نتیجه اش را گذاشتی ، معلومه که پینگ وایرلس = پینگ dsl

این یه محدودیت برای وایرلس است ، که در بهترین شرایط هم باز از سیستم کابل عقب میمونه ! (کاری به این ندارم که 1ms است یا 100 ms چون ما داریم روی تئوری حرف میزنیم !)

بنده هم عرض کردم که قیمت همه سرویس های dsl با همون ترافیک و سرعت تو وایرلس بین 20 تا 50 درصد ارزون تر است ! 99% درصد isp ها هم دقیقا این را رعایت میکنند ! میتونید به سایت تمام isp ها هم سر بزنید تا مقایسه قیمتی بین dsl و وایرلس داشته باشید !

darklord
2012/03/03, 14:05
اکنون به بررسی رادیوهای موجود در بازار میپردازیم :
همانطور که گفتم با توجه به فاصله حداقل توان فرستنده را تخمین و رادویوی مناسب را انتخاب میکنیم:

1.UBNT: رادیوهای این شرکت به صورت آماده هستند یعنی آنتن فرستنده و تغذیه (poe) در یک محصول جمع آوری شده اند که به آن station میگویند و به دسته های زیر تقسیم میشود :

1/1. NANO STATION : این رایوها بر حسب گین (توان) انواع و همچنین شکل موج خروجی انواع مختلفی دارند گین این آنتنها از 15db تا 24db است (مجموع گین فرستنده و آنتن )
این رادیوها از آنتن سکتور استفاده میکنند که زاویه دید افقی بالایی دارند (در حدود 60 درجه ) به همین دلیل در نصب نیاز به دقت بالایی ندارند .
این رادیوها پرفروش ترین در ایران هستند .
8314

2/1.POWER STATION : این رادیو ها از آنتن های فلت استفاده میکنند که نصبت به آنتن سکتور دارای گین بالاتر هست . گین این رادیوها از نانو استیشن بالاتر است و همانند نانو دارای زاویه دید بالایی هستند.
8315

3/1. NANO BRIDGE : این رادیو ها از آنتن دیش استفاده میکنند که باعث شده از گین و برد بالاتری برخوردار باشند ولی در عوض زاویه دید کمتری دارد که تنظیم آن نیاز به دقت بالایی دارد .
8316

4/1. BULLET : این رادیو بر خلاف اکثر محصولات UBNT دارای آنتن نیست و همراه آن باید یک آنتن تهیه کنید. این یک ویژگی مثبت است چون میتوانید بر حسب نیاز آنتن با گین مناسب را تهیه و در صورت نیاز آن را با آنتن با گین بالاتر عوض کنید .(البته گین آنتن باید متناسب با گین فرستنده باشد )
با توجه به قرار گیری پیکتل بر روی این بولت برای اتصال آن به آنتن نیاز به استفاده از فیدر نیست و فرستنده میتواند مستقیم به آنتن متصل شود .8317

darklord
2012/03/03, 14:41
اما MIKROTIK :
رادیوهای این شرکت رادیوهایی حرفه ای با قیمت معقول در بازار هستند . رادیوهای مرکزی اکثر شرکت های ارائه دهنده اینترنت وایرلس در سمت ISP از این مارک هست .
مهمترین برتری این محصولات نرم افزار روتری هست که در این رادیوها وجود دارد که بسیار کامل است و امکانات بیشماری را در اختیار شما میگذارد .
ویژگی دیگر انعطاف پذیری و قیمت مناسب است .

درسته که این شرکت به ارائه رادیوهای حرفه ای میپردازد ولی برای کابرهای عادی مواردی با قیمت قابل رقابت با UBNT که نخست به معرفی آنها میپردازیم :
1.رادیوی RBSXT که در دو مدل 16db و 18db عرضه میشود که از آنتن دیش استفاده میکند .
8318

2. GrooveA5Hn : همانطور که از شکلش پیدا است همانند ubnt bullet یک فرستنده است که بدون آنتن عرضه میشود و نیازی به فیدر و باکس (برای قرار دادن فرستنده درون آن ) ندارد .
اما تفاوتش با بولت در این است که از نرم افزار روتر میکروتیک استفاده میکند که مزایای بسیاری را دارد (خیلی خیلی مفید و ارزان )
8319

اما رایوهای حرفه ای میکرو تیک :

یک رادیوی حرفه ای از دو قسمت فرستنده ، فیدر ، آنتن تشکیل میشود . که خود فرستنده در میکروتیک به چند قسمت زیر تقسیم میشوند :

1. ROUTER BOARD : بر روی این برد یک پردازنده که معمولا ARM هست و یک حافظه کش و حداقل یک پورت شبکه و یک Mini-PCI و سوکت تغذیه قرار دارد
وظیفه این برد روتینگ است و نرم افزار میکروتیک درون آن وجود دارد.
این بوردها بر اساس قدرت پردازنده تعداد پورتهای PCI متمایز میشوند .
8320

2.MINI PCI CARD : این کارت که بر روی سوکت PCI روتربورد نصب میشود وظیفه ارتباط با آنتن و تبدیل اطلاعات روتربورد به موج رادیویی را دارد این کارت ها بر حسب توان از هم متمایزز میشوند (همچنین بر اساس فرکانس مدلاسیون و...)
8321
(قسمتی که مشخص شده محل اتصال فیدر است)

3.POE : وسیله است که به کمک آن میتوان تغذیه روتر بورد را با همان کابل شبکه ای که به بورد برای برای اتصال با کامپیوتر یا سوئیچ متصل میشود انتقال داد
8322

4.باکس که فرستنده در آن قرار میگیرد
8323

5.ترانس
8324

6.فیدر : وظیفیه حمل موج از فرستنده تا آنتن را دارد
8325

rajah
2012/03/03, 14:59
اما MIKROTIK :
رادیوهای این شرکت رادیوهایی حرفه ای با قیمت معقول در بازار هستند . رادیوهای مرکزی اکثر شرکت های ارائه دهنده اینترنت وایرلس در سمت ISP از این مارک هست .
مهمترین برتری این محصولات نرم افزار روتری هست که در این رادیوها وجود دارد که بسیار کامل است و امکانات بیشماری را در اختیار شما میگذارد .
ویژگی دیگر انعطاف پذیری و قیمت مناسب است .

درسته که این شرکت به ارائه رادیوهای حرفه ای میپردازد ولی برای کابرهای عادی مواردی با قیمت قابل رقابت با UBNT که نخست به معرفی آنها میپردازیم :
1.رادیوی RBSXT که در دو مدل 16db و 18db عرضه میشود که از آنتن دیش استفاده میکند .
8318

2. GrooveA5Hn : همانطور که از شکلش پیدا است همانند ubnt bullet یک فرستنده است که بدون آنتن عرضه میشود و نیازی به فیدر و باکس (برای قرار دادن فرستنده درون آن ) ندارد .
اما تفاوتش با بولت در این است که از نرم افزار روتر میکروتیک استفاده میکند که مزایای بسیاری را دارد (خیلی خیلی مفید و ارزان )8319

البته زیاد هم ارزان نیستند حدود 175 قیمت دارن (الان تو مغازه رفیقم موجوده)

darklord
2012/03/03, 15:34
البته زیاد هم ارزان نیستند حدود 175 قیمت دارن (الان تو مغازه رفیقم موجوده)\

شما دارید یک فرستنده به همراه یک روتر را خریداری میکنید ( درسته که اکثرا از تمام امکانات آن استفاده نمی کنند ) با این حساب خیلی ارزان است .

darklord
2012/03/03, 23:50
..............................
up <:-P