PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مرگ ناگهانی SSD OCZ Vertex 4 128GB

rre_za
2013/08/16, 01:19
سلام دوستان ...

ناراحتم :دی ! SSD نازنینم مثل اینکه سکته زده!

والا من خونه نبودم نمیدونم دقیقا چی شده ! کسی که در زمان حادثه پای سیستم بوده میگه که داشته فیلم میدیده سیستم یک ارور میده و ریست میشه و دیگه بالا نمیاد...

منکه چک کردم دیدم SSD رو بایوس نمیشناسه... از طریق تبدیل SATA به USB به لپ تاپ هم وصلش کردم اما نمیشناسه...

کارایی که تا الان کردم :

تعویض کابل های SSD
Clear CMoS
ریست کردن BIOS و اعمال تنظیمات
Power Cycle

دیگه موندم چه کنم! پیشنهادی چیزی !؟ راهنمایی؟

ممنون...

ARMIN
2013/08/16, 01:28
گارانتی نداره؟

AloneWolf
2013/08/16, 01:30
رو پورت های دیگه ی ساتا امتحان کن !!

روی یه مین قدیمی که تازه ساتا واسشون اومده بود امتحان کن (همون مین هایی که دوتا ساتا دارن)

اگه بازم نشد ، به احتمال زیاد ، خدابیامرزشده !

SSD شما گارانتی نداره ؟

میتونی بفرستیش واسه تعمیر به شرکت گارانتی کننده (البته هر چیزی هم قابل تعمیر نیست)

مدل پاورت چیه؟ و چه مدته که داریش؟؟

rre_za
2013/08/16, 08:48
گارانتی نداره؟

از خارج کشور خریدم ! فکر نمیکنم گارانتی اینجا شامل حالم بشه! اما خوب بازم 1 سال نیست...

رو پورت های دیگه ی ساتا امتحان کن !!

روی یه مین قدیمی که تازه ساتا واسشون اومده بود امتحان کن (همون مین هایی که دوتا ساتا دارن)

اگه بازم نشد ، به احتمال زیاد ، خدابیامرزشده !

SSD شما گارانتی نداره ؟

میتونی بفرستیش واسه تعمیر به شرکت گارانتی کننده (البته هر چیزی هم قابل تعمیر نیست)

مدل پاورت چیه؟ و چه مدته که داریش؟؟

حالا شنبه از این مین قدیمی ها گیر میارم تست میکنم... روی پورت های دیگه هم تست کردم رو مین خودم خبری نیست! حتی پورت هایی که هارد و DVD Rom راحت دارن کار میکنن باهاشون

پاور CoolerMaster 700w SilentPro فکر میکنم 3 سالی باشه که دارمش

چه شرکت هایی Vertex 4 تعمیر میکنن ؟ بفرستم شاید فرجی شد!
الان تازه متوجه شدم این SSD چه غلطی میکرده رو سیستم :دی ! سیستم بدون SSD رو اعصابمه !

حالا اصلا دلیل این سکته ناگهانی چی میتونه باشه !؟ من خیلی خوب برخورد میکردم با SSD

Beni7192
2013/08/16, 09:38
رضا جان یه هفته پیش برای SSD ماشکین من هم این اتفاق افتاد که به دیار باقی شتافت!
اتفاقا مال من هم گارانتی داخلی نداشت!
واسه همین دادمش بچه ها بفرستنش امارات!

ARMIN
2013/08/16, 10:18
عزیز SSD که خراب بشه، تو ایران نمیشه درستش کرد، اگر میتونید راه آقا بهنام رو برید.

AGREEN
2013/08/16, 10:29
درود .

احتمالا مشکل از یک ic به اسم driver هست .

من خودم force gt90gb داشتم که یه چنین مشکلی براش پیش اومد . که دیگم نشد قطعشو پیدا کنیم .

معمولا از هر 100 تا فکر کنم یکی اینطوری میشه . که فکر کنم راهی جز بک زدن به کارخانه سازنده نداره :))

rre_za
2013/08/16, 20:24
ببینیم ادمش اگر پیدا بشه بفرستیمش اونور ممنون از همه

silent1
2013/08/17, 00:06
حالا توش چی داشتی ؟ :D

lastshepherd
2013/08/17, 00:23

ویندوز!

naser 26
2013/08/17, 03:08
سلام دوستان ...

ناراحتم :دی ! SSD نازنینم مثل اینکه سکته زده!

والا من خونه نبودم نمیدونم دقیقا چی شده ! کسی که در زمان حادثه پای سیستم بوده میگه که داشته فیلم میدیده سیستم یک ارور میده و ریست میشه و دیگه بالا نمیاد...

منکه چک کردم دیدم SSD رو بایوس نمیشناسه... از طریق تبدیل SATA به USB به لپ تاپ هم وصلش کردم اما نمیشناسه...

کارایی که تا الان کردم :

تعویض کابل های SSD
Clear CMoS
ریست کردن BIOS و اعمال تنظیمات
Power Cycle

دیگه موندم چه کنم! پیشنهادی چیزی !؟ راهنمایی؟

ممنون...
سلام :
این اتفاق برای یکی از دوستان من افتاد من SSDشو باز کردم و با هیته آیسیهاشو کاملا حرارت دادم و آرام آرام گذاشتم سرد شد و امتحان کردم بالا اومد و زنده شد
این اتفاق بیشتر به این دلیل به وجود میاد که SSD شما زیادی فعاله و کار میکنه دماش بالا میره و چون حرارتو رو خودش نگه میداره باعث قل(لحیم) مردگی میشه یعنی چندتا از پایه های آیسی یا همون چیپ از فیبر(کیت) جدا میشه
شما هم یه امتحانی کنید شاید مشکله SSD شما همین باشه

AloneWolf
2013/08/17, 09:59
سلام :
این اتفاق برای یکی از دوستان من افتاد من SSDشو باز کردم و با هیته آیسیهاشو کاملا حرارت دادم و آرام آرام گذاشتم سرد شد و امتحان کردم بالا اومد و زنده شد
این اتفاق بیشتر به این دلیل به وجود میاد که SSD شما زیادی فعاله و کار میکنه دماش بالا میره و چون حرارتو رو خودش نگه میداره باعث قل(لحیم) مردگی میشه یعنی چندتا از پایه های آیسی یا همون چیپ از فیبر(کیت) جدا میشه

!!!!

تمام آی سی ها و مدارات دیجیتال موجود ، دارای یک سقف حرارتی هستن ، (بین 75 تا 95 درجه ی سانتی گراد، البته مدارات نظامی میتونن تا 140درجه رو تحمل کنن)

فقط کافیه اونارو بیش از چندثانیه داغ کنی تا کل مدارت بسوزه ، لحیم کاری این قطعات روی اصول خاص و لحظه ای انجام میشه.

rre_za
2013/08/17, 11:19

ویندوز و برنامه ها... مورد خاصی نبوده که بخوام ناراحت از دست رقتن اطلاعات باشم

سلام :

والا کیس من CM Storm Stryker هست که باکس هایی که برای HDD و SSD در نظر گرفته شده فن داره و به صورت مستقیم جریان هوا داره فکر نمیکنم علت دمای بالا بوده باشه!

برای SSD جایگزین چی پیشنهاد میکنید ؟ ترجیحا دارای گارانتی معتبر!!

naser 26
2013/08/17, 22:28
ویندوز و برنامه ها... مورد خاصی نبوده که بخوام ناراحت از دست رقتن اطلاعات باشم

والا کیس من CM Storm Stryker هست که باکس هایی که برای HDD و SSD در نظر گرفته شده فن داره و به صورت مستقیم جریان هوا داره فکر نمیکنم علت دمای بالا بوده باشه!

برای SSD جایگزین چی پیشنهاد میکنید ؟ ترجیحا دارای گارانتی معتبر!!

پس به احتمال زیاد مشکل از جریان مصرفی ولتاژ که در این صورت وقتتو حرام نکن و یکی تهیه کن

ADATA یا Silicon Power

naser 26
2013/08/17, 22:48
!!!!

تمام آی سی ها و مدارات دیجیتال موجود ، دارای یک سقف حرارتی هستن ، (بین 75 تا 95 درجه ی سانتی گراد، البته مدارات نظامی میتونن تا 140درجه رو تحمل کنن)

فقط کافیه اونارو بیش از چندثانیه داغ کنی تا کل مدارت بسوزه ، لحیم کاری این قطعات روی اصول خاص و لحظه ای انجام میشه.

سلام:
ساختار فیبر و نوع قل ی که روی مادربوردها و کارت گرافیک استفاده شده با جنس SSD فرقی نداره. حرارت بادی که از هیته روی آسی ها گرفته میشه تا جایی هست که قل ذوب بشه. البته قل وقتی خاصیت خودشو از دست بده دیگه به کار نمیاد

majeed
2013/09/30, 12:13
سلام :

آقا ناصر شما میتونید هارد ssd تعمییر کنید من یکدونه 120 دارم خراب شده. و اون ssd دوستتونو که تعمیر کردید چطوره خوب کار میکنه.
ممنون

Reza Eshraghi
2013/09/30, 12:28
آقا ناصر شما میتونید هارد ssd تعمییر کنید من یکدونه 120 دارم خراب شده. و اون ssd دوستتونو که تعمیر کردید چطوره خوب کار میکنه.
ممنون

اون پست مال یک ماه پیشه آقا مجید ! ضمن اینکه توی تاپیک دیگران نباید سؤال مربوط به خودتون رو مطرح کنید ! به آقا ناصر پی ام بدید یا توی پروفایلشون پیام بزارید ! :)