PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی بستن فن کیس

mahyar68
2013/08/10, 12:25
سلام خدمت دوستان من به کیس x7گرین دارم 6تا فن داره ولی مادر بوردم جای 4تا فن کیس داره اول فنارو به خود کیس وصل کردم که 3تا برای فن هوای ورودی و 3تا برای فن هوای خروجی داشت از این لحاظ مشکلی نداشتم ولی این مدلی از طریق سیستم(بایوس) نمیتونم دور ایناشو کنترل کنم و از طریق پنل کیس کنترل میشه مینم asus p8 z77 v proهستش^:)^

ARMIN
2013/08/10, 13:07
خوب مادربردتون نمیتونه 6 تاشو کنترل کنه. باید از رابط Y استفاده کنید که بشه یک سر فن رو به 2 تا تبدیل کنه:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

تا اونجایی که من میدونم این رابط در ایران یافت می نشود. پس راه حل استفاده از رابط مولکس به3 پینه همزمان با فنیه که خودش همزمان هم رابط مولکس داشته باشه و هم رابط 3 پین. فن های گرین مثل فن های دیپ کول همزمان هم رابط 3 پین بهشون وصله و هم رابط مولکس:

شما 3 پین اون رو به مادربرد وصل کنید و از اون طرف با استفاده از یک رابط 3 پین به مولکس، مولکس فن رو به این رابط و از اون سرش به جای استفاده از رابط 3 پین فن دوم، از مولکسش استفاده کنید.

بدین ترتیب، مادربرد میتونه همزمان سرعت هر دو رو تعیین کنه. فن اول از طریق رابط 3 پینه به مادربرد وصله و فن دوم از طریق رابط مولکس به فن اول متصل میشه. و تازه، یک خروجی اضافه هم میاد که میشه فن سوم رو از طریق رابط 3 پین به این رابط وصل کرد! ولی خوب، بیشتر از 2 فن رو به یکسر فن مادربرد وصل نکنید. حداکثر 2 فن بسه.

mahyar68
2013/08/10, 13:35
ولی اقا ارمین فنم فقط 1کابل سه پین داره

ARMIN
2013/08/10, 13:58
ولی اقا ارمین فنم فقط 1کابل سه پین داره

پس باید یکی بخری که این مدلی که گفتم باشه. فنهای دیپ کول اکثرا" این شکلی هستند و فن های گرین قرمز رنگ هم همینطور.

bahar92
2013/08/30, 09:06
فن رو چه مدلی وصل کنیم میره روی خروجی چه مدلی میره روی ورودی؟

Hessam
2013/08/30, 09:16
فن رو چه مدلی وصل کنیم میره روی خروجی چه مدلی میره روی ورودی؟

جلو و بغل کیس ورودی هوای خنک هست. پشت و بالای کیس، خروجی هوای گرم.
فنی که در حال چرخش باشه، دستتون رو جلوش نگه دارید، متوجه می شید که هوا رو می کشه داخل (ورودی) یا میده بیرون (خروجی).

ARMIN
2013/08/30, 12:31
بله، البته یه راه دیگه اش هم اینه، اون قسمتی که گارد فن نصب شده، پشت فنه. و هوا از اون قسمت خارج میشه. جلوی فن که پروانه نصبه، هوا رو میکشه تو، و از پشت فن که گارد داره، هوا خارج میشه.

این گارد فن هارو میگم. این پشت فنه:
22878