PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل عجیب کامپیوتر

sokeran
2013/08/05, 15:55
سلام من یه کامپیوتر دارم با مشخصات مادربورد گیگا m68m-s2pو پردازنده amd athlon x64 5000مشکل من اینه که cpu داغ میکنه و خاموش میشه ولی وقتی cpu رو در میارم و دوباره جا میندازم به مدت 7 الی 8 ساعت خیلی خوب کار میکنه دما حدود 38 درجه ولی بعد7 ساعت یدفعه دما میره 110 و خاموش میکنه هر بار که cpu رو درمیارم وجا میزنم درست میشه به نظر شما مشکل چیه

iSteve
2013/08/05, 16:17
wow! دما 110درجه؟!!! باگ هست یا شوخی میکنید؟!!!
با نرم افزار core temp (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) دما رو کنترل کنید، اگه دما از 75درجه بالاتر رفت باید به فکر خرید یک ایر کولر بهتر باشید.

Mehran coyote
2013/08/05, 17:05
cpu تو حالت فشار دماش بالا میره و خاموش میشه؟
یا تو بیکاری هم دماش بالا میره و خاموش میشه؟

میشه سیستمت ویروس داشته باشه و این بلا رو سر کامپیوترت بیاره ولی احتمالش خیلی کمه

از خمیر و فن استوک cpu هم میتونه باشه

خیلی کم توضیح دادین
بگین کیستون چیه ، تو چه موقه هایی بیشتر این اتفاق میافته و......
دما رو دقیق با core temp ya real temp بگیرین

Reza Eshraghi
2013/08/05, 17:14
سلام من یه کامپیوتر دارم با مشخصات مادربورد گیگا m68m-s2pو پردازنده amd athlon x64 5000مشکل من اینه که cpu داغ میکنه و خاموش میشه ولی وقتی cpu رو در میارم و دوباره جا میندازم به مدت 7 الی 8 ساعت خیلی خوب کار میکنه دما حدود 38 درجه ولی بعد7 ساعت یدفعه دما میره 110 و خاموش میکنه هر بار که cpu رو درمیارم وجا میزنم درست میشه به نظر شما مشکل چیه

فن استوک CPU به درستی محکم شده ؟!!!

actros 1843
2013/08/05, 17:21

خمیر cpu رو هم یه چکی کنید!

sokeran
2013/08/05, 18:18
دما رو از setup بایوس میبینم.انتی ویروسم آپدیته.فن اصلی نیس و معمولیه از بازار خریدم.وقتی cpu رو در میارم و دوباره جا میزنم چه در حالت بیکاری چه در حالت کار زیاد دماش بیشتر 50 نمیره ولی بعد 7 الی 8 ساعت دیگه حتی وقتی ویندوز میخواد بالا بیاد خاموش میشه ولی اگه cpu رو دربیارم و جا بزنم درست میشه.

ARMIN
2013/08/05, 19:07
شما بین پردازنده و کولر خمیر سیلیکن میزنید یا نه؟

sokeran
2013/08/05, 21:07
بله خمیر هم میزنم.واسه همین نوشتم عجیب چن معلوم نیس عیب کار چیه

h.davoudi
2013/08/05, 21:13
سوال کلیدی اینجاست که وقتی سی پی یو رو در میارید و 2باره جا میزنید چه کار های انجام میدید؟
خمیر سیلیکون رو عوض میکنید؟
گرد و غبار رو تمیز میکنید؟
فن سی پی تون سالمه و کند نمیچرخه؟
از چه خمیری استفاده میکنید؟

Reza Eshraghi
2013/08/05, 21:17
بله خمیر هم میزنم.واسه همین نوشتم عجیب چن معلوم نیس عیب کار چیه

پاورتون چیه ؟!!
فاصله زمانی بین خاموش شدن تا دوباره جا زدن CPU تقریباً چقدره ؟!! چون بالاخره مجبورید مدتی صبر کنید تا دما بیاد پایین و CPU رو بیرون بیارید و دوباره جا بزنید !!!

sokeran
2013/08/06, 11:58
پاور golden 450w.کلا وقتی cpu رو در میارم و جا میزنم 7 الی 8 ساعت بدون مشکل کار میکنه.امروز بردن گارانتی گفتن مال خود cpu ولی به نظر من که اگه cpu خراب باشه چرا 7 الی 8 ساعت خوب کار میکنه

Reza Eshraghi
2013/08/06, 12:15
پاور golden 450w.کلا وقتی cpu رو در میارم و جا میزنم 7 الی 8 ساعت بدون مشکل کار میکنه.امروز بردن گارانتی گفتن مال خود cpu ولی به نظر من که اگه cpu خراب باشه چرا 7 الی 8 ساعت خوب کار میکنه

به نظر من علت این مشکل بیشتر باید مربوط به مادربرد و مدار تغذیه اون باشه تا CPU !!! البته اگر اشتباه می کنم اساتید گوشزد کنند لطفاً !!

Nemouneh
2013/08/06, 22:30
سلام دوست من!
با توچه به تایپیکایی که خووندم؛ به نظر من احتمال زیاد مشکل سیستم شما از cpu می تونه باشه، اینطور که گفتین دمای cpu شما به 110 میرسه و خاموش میشه پس باید اینقدر دما بالا باشه که اصلا نتونین به cpu دست بزنین، درسته؟ یا اینکه نه شما با توجه به دمای بالا راحت cpu رو باز می کنین؟
اگه تونستین یه ویندوز باش نصب کنین یا با یه cpu دیگه حتی یه پاور دیگه تست می کردین خوب می شد.
بازم می گم 80% مشکل از cpu چون خیلی مواقع پیش میاد همینکه سیستم خاموش می کنه و شما cpu رو باز می کنین دماش بالا نیست ولی در قسمت بایوس که چک می کنین دما رو به دروغ بالا میزنه در صورتی که وقتی لمس می کنین در این حد نیست.

h.davoudi
2013/08/06, 22:56
پیشنهاد میدم یک بار یک ویندوز XP نصب کنید ببینید باز هم مشکل دارید؟
اگر نه که خوشبحالتون
اگر بله شاید CPU مشکل داره!
قبلش مطمئن بشید که فن CPU خوب کار میکنه

sokeran
2013/08/07, 15:39
دوستان من چندین بار گفتم cpu تا 7 الی 8 ساعت هیچ مشکلی نداره دماش هم پایینه هر کاری باش میشه کرد ولی بعد هفت الی 8 ساعت دماش میره بالا و خاموش میکنه تا اینکه در بیارم و دوباره جاش بزنم

ARMIN
2013/08/07, 16:01
یه بار یه کامپیوتری زیر دستم اومد، اونم Athlon بود، به دلیل در رفتگی فن، دماش به 110 رسیده بود و پردازنده نیم سوز شده بود. با اینکه کولر بهتری براش گذاشتم، اما یه مرتبه دماش میرفت بالا، یه باره فریز میشد. خلاصه؛ کارش تموم بود.

اینو گفتم ممکنه واقعا" پردازنده شما هم به دلیل رسیدن به اون دما، خراب شده باشه.

ramin.1989
2013/08/17, 20:19
با کسب اجازه از اساتید و پیشکسوت ها،منم دقیقاً یبار همچین مشکلی پیش اومده بود واسم.طوری بود که سیستم بیکار یا موقع کار ، بعضی وقتها خوب بود و بعضی وقتها هم نه!دمای عادیش تو رنج 35 بود ولی وقتی که قفل میکرد بلافاصله ریست دستی میکردم و دماش تو بایوس نشون میداد که 80 - 90 ه . خلاصه ،یدونه فن اورجینال گرفتم و خوب شد شکرخدا!جالب اینجا بود که فن خودش هم اورجینال خود همون سی پی یو بود،ولی خب مشکل داشت،بنظر منم برو سراغ تعویض فن و یدونه فن اورجینال بگیر(هرچند که کمه) . عذر میخام دوستان

h.davoudi
2013/08/18, 00:48
دوستان من چندین بار گفتم cpu تا 7 الی 8 ساعت هیچ مشکلی نداره دماش هم پایینه هر کاری باش میشه کرد ولی بعد هفت الی 8 ساعت دماش میره بالا و خاموش میکنه تا اینکه در بیارم و دوباره جاش بزنم
این که دلیل بر سالم بودن کولینگ سیستم نمیشه....
شاید کولر سیستم بگیر نگیر داشته باشه و بعضی وقتا 10 ساعت کار کنه و سرما تولید کنه و بعضی وقتا 10 دقیقه و بعدش کم کاری کنه...