PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل رزولیشن 1080p نشدن,با کابل HDMI !

ali_i3
2013/08/01, 14:25
درود. من یه مانیتور AOC E2243fw2k دارم که دوتا ورودی HDMI داره, ولی داخل کارتونش فقط یه کابل DVI_D بود .منم واسه بهتر شدن کیفیتش یه کابل HDMI خریدم که الان وفتی به مونیتور وصلش میکنم اندازه تصویر کوچیکتر از سایز مانیتور میشه! حداکثر رزولیشن مانیتور 1920*1080 هستش که با کابل DVI_D به راحتی تصویر رو در این رزولیشن نمایش میده.ولی وقتی کابل HDMI رو میزنم تصویر کوچیک میشه ! لطفا بگید باید چیکار کنم؟ در ضمن روی جلد کابل HDMI هم نوشته که میتونه تا رزولیشن 1080p رو نشون بده !

darkknight
2013/08/01, 14:42
منم همین مدل رو دارم و دقیقا همین مشکل رو هم دارم:((

Dan
2013/08/01, 14:46
اگر رزولوشن ویندوز رو 1080p تنظیم کرده باشید و هنوز مشکل دارید. باید از تنظیمات Scaling سایز تصویر رو تنظیم کنید. کارت گرافیکتون چیه؟

ali_i3
2013/08/01, 15:02
اگر رزولوشن ویندوز رو 1080p تنظیم کرده باشید و هنوز مشکل دارید. باید از تنظیمات Scaling سایز تصویر رو تنظیم کنید. کارت گرافیکتون چیه؟
با Scaling میشه تصویر رو طوری کرد که سایز مانیتور رو کامل کنه .ولی موقع اجرای بازی ها و موقع بالا اومدن سیستم سایز تصویر بازهم به اندازه قبلی کوچیک میشه!
کارت گرافیک من ati 6670 هست.که خروجی HDMI داره و منطقا باید خروجی 1080p رو داشته باشه! (وقی کابل DVI_D رو وصل میکنم تصویر کامله !)

ARMIN
2013/08/01, 15:02
دوستان یه تنظیمی داخل نرمافزار درایور گرافیک هست که این مشکل رو برطرف میکنه. میگردم ببینم میتونم تو اینترنت پیدا کنم.

ولی مدل کارت گرافیکتون رو حتما" ذکر کنید.

ali_i3
2013/08/01, 15:11
دوستان یه تنظیمی داخل نرمافزار درایور گرافیک هست که این مشکل رو برطرف میکنه. میگردم ببینم میتونم تو اینترنت پیدا کنم.

مرسی اقا ارمین . مدل کارت گرافیک من amd radeon 6670

Dan
2013/08/01, 15:18
اگر تنظیمات Scaling رو تنظیم کرده باشید باید در همه جا رزولوشن خروجی تصویر یکی باشه.
بازی ها در هر رزولوشنی کوچک اجرا میشن؟

میتونید یه عکس از تنظیمات Scaling بذارید؟

ARMIN
2013/08/01, 15:18
go to Graphics -> Display Options.
Right click the SMALL icon of your monitor and press Configure.
Go to HDTV Support
and under Predefined and Custom HDTV Formats, press Add. Now decrease the vertical size once so that the resolutions says 1920x1080 and save it.
Press apply and start for example Crysis.

The Ghost
2013/08/01, 15:39
ارمین جان اگه لطف کنی این تنظیمات رو برای درایور Nvidia هم بگی ممنون میشم.

ARMIN
2013/08/01, 15:58
ارمین جان اگه لطف کنی این تنظیمات رو برای درایور Nvidia هم بگی ممنون میشم.

بگذار اول ببینم روی AMD تاثیر داره، بعد میاییم سراغ nVidia.

Arsn
2013/08/01, 17:02
بعضی از مانیتور توی تنظیمات خودشون این گزینه را دارند (یعنی باید سخت افزاری باشه)

راه حل نرم افزای : کلیک راست روی دسکتاپ ، اجرای amd v***on ، بخش my digital flat panel ، بخش scaling option digital flat panel ، و اون نوار رو به سمت oversampling را تکون بدید ! apply کنید ! (راستی به طبع این تنظیم بازی ها هم باید در تنظیماتشون ، رزولیشن ست بشه و نسبت تصویر را مشخص کنید)

در ضمن کارایی dvi به خصوص dvi-d با hdmi تفاوتی ندارد (فقط صدا ، یا برای طول کابل بالا)

darkknight
2013/08/01, 18:19

مال منم 4670 هست

ARMIN
2013/08/01, 19:12
بعضی از مانیتور توی تنظیمات خودشون این گزینه را دارند (یعنی باید سخت افزاری باشه)

راه حل نرم افزای : کلیک راست روی دسکتاپ ، اجرای amd v***on ، بخش my digital flat panel ، بخش scaling option digital flat panel ، و اون نوار رو به سمت oversampling را تکون بدید ! apply کنید ! (راستی به طبع این تنظیم بازی ها هم باید در تنظیماتشون ، رزولیشن ست بشه و نسبت تصویر را مشخص کنید)

در ضمن کارایی dvi به خصوص dvi-d با hdmi تفاوتی ندارد (فقط صدا ، یا برای طول کابل بالا)

دوستان راه حل استادم علیرضا جان رو تست کردین؟

متاسفانه من مانیتور فول اچ دی ندارم خودم پیدا کنم. بدتر از اون کارت گرافیکم ندارم.

ali_i3
2013/08/01, 19:33
go to Graphics -> Display Options.
Right click the SMALL icon of your monitor and press Configure.
Go to HDTV Support
and under Predefined and Custom HDTV Formats, press Add. Now decrease the vertical size once so that the resolutions says 1920x1080 and save it.
Press apply and start for example Crysis.

مرسی آقا آرمین .
این کار رو کردم,رزولیشن تصویر در حالت عادیه کار با ویندوز تمام صفحه شد و مشکلی نداره . مثل تصویر زیر :
21915
ولی موقع اجرای بازی تصویر کامل نیست .مثل عکس زیر :
21916

Dan
2013/08/01, 19:41

علیرضا اینو که من ازشون پرسیدم. توی پست های قبل گفتن انجام دادن ولی درست نشده.

ARMIN
2013/08/01, 20:02
ظاهرا" یه تنظیم هم روی مانیتور باید انجام بشه، یه تنظیم هم مربوط به Overscan است. یه راه حل دیگه یه جا دیگه دیدم. شرمنده چون گرافیک ندارم نمیتونم خودم تست کنم. اینجا قرار میدم، این هم بررسی کنید.

ARMIN
2013/08/01, 20:03
1. On the monitor, change the Picture Mode to Fit the Screen.
2. In the Catalyst control panel, and in the Desktop & Displays section, select Configure.
3. Access the Scaling Options section in the secret DVI (HDMI) 4 window.
4. Move the slider all the way to Overscan. 0% = Full screen. If there is any underscan/scaling, the video image will be blurred, like how image resizing / pixel interpolation in Photoshop makes the image slightly blurred. AMD's defaults to scale at 8%, so it will always blur unless you change it to 0%

ali_i3
2013/08/01, 20:05
در ضمن موقع بالا اومدن سیتم و بوت کردن ,بازهم تصویر کامل نیست !
اصلا کسی میدونه دلیل اتغاق این چیه ؟؟؟ خیلی عجیب و غیر منطقیه به مولا .

Dan
2013/08/01, 20:09
شما کنترل پنل روی خود مانیتور هم چک کردین؟

ARMIN
2013/08/01, 20:12
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ali_i3
2013/08/01, 20:25
1. On the monitor, change the Picture Mode to Fit the Screen.
2. In the Catalyst control panel, and in the Desktop & Displays section, select Configure.
3. Access the Scaling Options section in the secret DVI (HDMI) 4 window.
4. Move the slider all the way to Overscan. 0% = Full screen. If there is any underscan/scaling, the video image will be blurred, like how image resizing / pixel interpolation in Photoshop makes the image slightly blurred. AMD's defaults to scale at 8%, so it will always blur unless you change it to 0%

به جز گزینه اول بقیه رو از قبل انجامش دادم!
21918

ali_i3
2013/08/01, 20:32
شما کنترل پنل روی خود مانیتور هم چک کردین؟
اره .گزینه خاصی نداشت .