PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید مودم وایرلس و کارت شبکه بی سیم

parisa.feiz
2013/07/30, 13:40
با سلام
من می خوام برای یک شرکت مودم وایرلس تهیه کنم و سایر کامپیوترها رو بهش متصل کنم. سیستم اینترنت قبلی شرکت لَن بود ولی الان تمایل داریم که از سیستم وایرلس استفاده کنیم.
ممنون میشم اگه برای خرید مودم راهنماییم کنید. یک سوال دیگه هم دارم! آیا برای اتصال کامپیوترها به این مودم حتما باید کارت شبکۀ بی سیم براشون تهیه کنم؟
بی صبرانه منتظر راهنماییتون هستم.

با سپاس

Hessam
2013/07/30, 13:42
سلام دوست عزیز؛
بودجه تون برای خرید مودم چقدره...؟
در مورد سوال دومتون هم: هم می تونید از کابل LAN برای اتصال کامپیوتر ها به اینترنت استفاده کنید و هم به صورت وایرلس که در اینصورت باید برای هر سیستم یک کارت شبکه ی وایرلس بخرید.
کابل LAN یا کارت شبکه ی بی سیم، جهت اتصال به مودم استفاده میشه.

Nima.Salarian
2013/07/30, 14:54
سلام دوست عزیز؛
بودجه تون برای خرید مودم چقدره...؟
در مورد سوال دومتون هم: هم می تونید از کابل LAN برای اتصال کامپیوتر ها به اینترنت استفاده کنید و هم به صورت وایرلس که در اینصورت باید برای هر سیستم یک کارت شبکه ی وایرلس بخرید.
کابل LAN یا کارت شبکه ی بی سیم، جهت اتصال به مودم استفاده میشه.

مودم ها مگه چندتا جای Lan دارن ؟!!؟
شرکتشون سیستم زیاد داشته باشه تکلیف چیه؟

Hessam
2013/07/30, 15:01
مودم ها مگه چندتا جای Lan دارن ؟!!؟
شرکتشون سیستم زیاد داشته باشه تکلیف چیه؟

حدوداً 4 تا دارن...! اگر مثلاً 8 سیستم باشه! 4 سیستم می تونن به صورت کابلی به مودم متصل کنن و 4 سیستم دیگه به صورت وایرلس (با خرید کارت شبکه ی وایرلس.)
سیستم زیاد باشه تکلیف اینه که باید سویچ خریداری کنند.

Nima.Salarian
2013/07/30, 15:13
حدوداً 4 تا دارن...! اگر مثلاً 8 سیستم باشه! 4 سیستم می تونن به صورت کابلی به مودم متصل کنن و 4 سیستم دیگه به صورت وایرلس (با خرید کارت شبکه ی وایرلس.)
سیستم زیاد باشه تکلیف اینه که باید سویچ خریداری کنند.

این کارت شبکه ها تا چند متر رو میتونن بگیرن سیگنال رو؟

Mamall
2013/07/30, 15:13
با سلام
من می خوام برای یک شرکت مودم وایرلس تهیه کنم و سایر کامپیوترها رو بهش متصل کنم. سیستم اینترنت قبلی شرکت لَن بود ولی الان تمایل داریم که از سیستم وایرلس استفاده کنیم.

شما متراژ و طبقات ساختمان هم درج کنید و این که هر طبقه چند اتاق دارد؟
اگر مودم در گوشه اتاق و ارتفاع پایین قرار گیرد با افت کارایی رو به رو خواهید شد.
تا ببینیم نیاز به اکسس پوینت هست یا نه ؟
بودجه رو هم درج کنید
تعداد کامپیوتر ها و دیوایس هایی که ممکن است به اینترنت وصل شن رو هم ذکر کنید.

Hessam
2013/07/30, 15:16

کاملاً بستگی به کارایی مودم و کارت شبکه، مکان مودم و کارت شبکه و دریافت برد سیگنالی کارت شبکه داره!
شرایط متفاوت هست.

Mamall
2013/07/30, 16:34

درسته همون طور که آقا حسام گفتند بستگی داره.موارد زیر بی تأثیر نیست.

برد آنتن های مودم

برد آنتن های کارت شبکه

ارتفاع قرارگیری مودم

محل قرار گیری مودم

جهت آنتن ها

اجسام ، دیوار ها و .... که بین مودم و کارت شبکه قرار دارند

.

parisa.feiz
2013/07/31, 15:23
از راهنمایی همۀ دوستان یک دنیا ممنونم. متاسفانه از دیروز دسترسی به اینترنت نداشتم که پاسخهاتون رو ببینم. برای همین مجبور شدم با توجه به اطلاعاتی که از قبل بدست آورده بودم و بدلیل اینکه یکم عجله داشتم، مودم رو تهیه کنم.
در حال حاضر شرکت کوچک هستش. 3 تا pc و 2 تا lap top قراره که به مودم متصل بشن. هیچ دیواری بین سیستمها و جایی که مودم قراره نصب بشه نیست. بدلیل اینکه قصد توسعه دادن شرکت و اضافه کردن سیستمهای جدید رو داریم، بنده مودم D-Link 2750u رو انتخاب کردم. برای اتصال pc ها هم wireless usb DWA140 تهیه کردم.
به نظر ترکیب خوبی میاد. امیدوارم بعد از نصب سربلندم کنه!