PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درمورد مادربرد های Dual Channel RAM

Mamall
2013/07/15, 05:00
سلام
من یک سوال در رابطه با ماربرد های Dual Channel داشتم.
(این مادربرد ها کلاً جای 4ماژول رم دارند و از حالت دو کاناله یا Dual Channel Suport پشتیبانی می کند)
می خواستم ببینم روی این مادربرد ها از چه RAM هایی(چند ماژول) استفاده کنیم که بهترین کارایی را داشته باشد.
(1مازول) یا (2ماژول) یا (3ماژول) یا (4ماژول) ؟؟؟؟؟؟؟

بگذارید واضح تر بگم:
مثلاً کسی می خواهد برای مادربرد Dual Channel خود؛ رم با 16GBحجم و باس 1600MHz خریداری کند؛
بهتر است 8GB x 2 باشد یا 4GB x 4 ؟؟

لطفاً پاسخ مثال رو هم بدید

Hessam
2013/07/15, 08:04
سلام - سوال بسیار عالیی پرسیدید!
فرقی نداره! در حالت 4 ماژول رم، دو تا Dual Channel ست خواهد شد! در حالت 2 ماژول هم یک Dual Channel به حساب خواهد آمد.

Mamall
2013/07/15, 08:19
سلام - سوال بسیار عالیی پرسیدید!
فرقی نداره! در حالت 4 ماژول رم، دو تا Dual Channel ست خواهد شد! در حالت 2 ماژول هم یک Dual Channel به حساب خواهد آمد.

سلام
بعضی ها میگن 4 تا ماژول گرمای زیادی داره.فضا رو گرم می کنه.
بعضی ها هم میگن 8GB X 2 گرم تر از 4GB X 4 هست و 4GB X 4 راندمان بهتری داره.

Hessam
2013/07/15, 08:31
سلام
بعضی ها میگن 4 تا ماژول گرمای زیادی داره.فضا رو گرم می کنه.
بعضی ها هم میگن 8GB X 2 گرم تر از 4GB X 4 هست و 4GB X 4 راندمان بهتری داره.

نه! از نظر حرارت بالا، نمی تونه دلیل خوب و منطقیی برای کنار گذاشتنش 4 ماژول رم باشه! با 2 عدد فن کیس مثل کوگار در بغل و پشت کیس، کاملاً حرارت داخل کیس رو تخلیه می کنه و یک تهویه ی بسیار عالیه!
هوای خنک رو از بیرون وارد کیس می کنه و از پشت هوای گرم رو خارج می کنه! با این راهکار، اگر چیزی که به شما گفتن درست باشه، مشکل حل میشه!
فقط می مونه در تست کارایی که من چون تست نکردم، نمی تونم نظر بدم. اما از اونجایی که می دونم در حالت 4 ماژول دو تا دوال چنل پدید میاد، بنابراین فکر می کنم چندان تفاوت خاصی نداره و نمی تونه خیلی در کارایی محسوس باشه! چه بسا اینکه ممکنه فرقی هم نداشته باشه!

البته میگن به دلایل زیر، یک Dual Channel بهتر از دوتاش هست:
1- مصرف توان کمتر
2- قابل ارتقا بودن در آینده
3- هزینه ی کمتر

می بینید که دلایل فنی درش دخیل نیست و در کارایی همنطور که گفتم تفاوت (محسوسی) نداره!

البته در سوکت 2011 تفاوت نسبت به دو یا 4 کاناله بسیار محسوس خواهد بود و قطعاً 4 کاناله به مراتب کارایی بالاتری داره!
باز هم از دوستان با تجربه و اساتید گرامی، انتظار میره پاسخ قطعی و روشنی بدن...

Mamall
2013/07/15, 18:00
از دوستان دیگر خواهش می کنم نظراتشون رو بیان کنند

th e nd
2013/07/15, 18:53
1- دو ماژول 8 گیگ.
2- استفاده از چهار تا ماژول یا دو تا فرقی با هم نداره در هر صورت به صورت دو کاناله فعالیت خواهد کرد.
3- دو تا 8 گیگ آینده نگری بیشتری داره که بتونید در آینده اگر نیاز شد تعداد ماژول ها رو افزایش بدید.

ARMIN
2013/07/15, 21:53
1- دو ماژول 8 گیگ.
2- استفاده از چهار تا ماژول یا دو تا فرقی با هم نداره در هر صورت به صورت دو کاناله فعالیت خواهد کرد.
3- دو تا 8 گیگ آینده نگری بیشتری داره که بتونید در آینده اگر نیاز شد تعداد ماژول ها رو افزایش بدید.

دقیقا"....

Mamall
2013/07/16, 04:27
از همه ی دوستان ممنونم
کاملاً روشن شدم

ARMIN
2013/07/16, 06:36
خدارو شکر :)