PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ری استارت شدن در کیس

h.davoudi
2013/07/01, 23:19
سلام دوستان
سیستم رو بیرون از کیس اسمبل کردم مشکلی نداشت
داخل کیس بستمش همه چی رو بست زدم حالا داره ازیت میکنه
روشن میکنم چند ثانیه روشن میشه و هنوز تصویر نداده ری استارت میشه!
برای پیدا کردن مشکل برق ها رو قط کردم ( گرافیک ؛ فن ها ؛ هارد ) حتی رم ها رو هم جابجا و کم و زیاد کردم

فکر میکنید مشکل از کجاست؟

اگر مین با کیس اتصالی داشته باشه همچین مشکلی پیش میاد؟

کیس هانتر هست :
عکس های قبل از اسمبل

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این مهره رو من نبستم خودش رو کیس بسته بود

این هم عکس همون مهره هست قبل از گذاشتن مین
اگه تو این عکس ها دقت کنید میبینید که محل پیچ ها بالا هست و با اون مهره طلایی رنگ وسط کیس هم اندازه میشه

اینطو که من فهمیدم این کیس نیاز این پیچ ها (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) زیر مین نداره نداره

ARMIN
2013/07/01, 23:53
جناب داوودی،

عجب کیس غریبیه.

واشر نداره بین اون تیکه های آهنی و مادربرد قرار بدید؟ احتمال زیاد اتصالی میکنه.

h.davoudi
2013/07/02, 00:04
نه والله
چه واشری باید داشته باشه؟
اون عکس ها رو که دیدین! ظاهر و باطنش همینه

لطفا 4 تا عکس بزاری تا متوجه شم چی کم داره
حیف این همه زمانی که برای اسملش گذاتشتم و الان مشکل داره...

h.davoudi
2013/07/02, 00:59
این هم عکسهای از پشت مین که به کیس بسته شده
میبینید که به واسطه اون برآمدگی ها مین از کف کیس فاصله داره اما حالا مشکل چیه من نمیدونم
شما نمیدونی؟

h.davoudi
2013/07/02, 01:55
مین رو از کیس آوردم بیرون و روشن کردم مشکلی نداشت!
یکی به من راهی بده برای رفع این اتصال

meelad
2013/07/02, 07:50
استفاده ار واشر پلاستیکی بین برامدگی های جای پیچ و مادربرد بهترین و ساده ترین راه حله!

h.davoudi
2013/07/02, 11:01
واشر هم تهیه کردم و گذاشتم اما هنوز هم مشکل پا بر جاست
یکی اینجا نیست کمک ما کنه؟

ARMIN
2013/07/02, 22:51
جناب داوودی جان، شماره ی تلفنم رو براتون پخ کردم. فردا ایشالا با هم تلفنی چک کنیم.

Nemouneh
2013/07/02, 23:24
سلام آقای داوودی اگر با وجود بستن واشر هنوزم مشکل پا برجاست، خب ممکنه با یکی از فیش ها Fpanel اتصالی داشته باشه یا فیش های usb و Audio
تمام این فیش ها رو از مین جدا کنید و بعد مین رو روشن کنید ببینید ری ست میکنه یا نه
یه چیز مهمتر قبل از بستن مادربرد کاش اون مهره رو در می آوردین و بجاش یه پیچ پلاستیکی به سینی کیس یا مهره پلاستیکی به مادربرد می ذاشتین ممکنه یکی از دلایلش این هم باشه.

Nemouneh
2013/07/02, 23:41
راستی یه چیز دیگه از اون پیچای طلایی که عکسشون رو گذاشتین، روی قسمت های برآمدگی سینی کیس پیچ که نکردین، چون احتیاچی به پیچ کردن نیست، من توی عکس هایی که بعد از پیچ کردن مین گذاشتین نتونستم درست تشخیص بدم، چون این برآمدگی ها فاصله ای رو که لازمه بین سینی کیس و مادربرد ایجاد می کنه.

h.davoudi
2013/07/03, 13:17
من یک چیز جالبی کشف کردم!

مین من (msi - X79A-GD45 (8D (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست و رم هام corsair vengeance 4GB DDR3 2133 MHz*4 هستند
وقتی رم ها رو توی کانال های آبی رنگ میزام این مشکل به وجود میاد و وقتی رم ها توی کانال های مشکی رنگ باشند این مشکل رو ندارند!

یکی به من بگه چرا اینجوریه؟

ARMIN
2013/07/03, 13:47
آیا رمها رو جا به جا کردی ببینی شاید یکی از رمها مورد داره.

ببین این حالت یک کاناله کار کردنه، ممکنه زیف یا CPU آسیب دیده باشه. ممکنه ایراد از مادربرد یا یکی از رمها باشه. چند بار رمها رو دربیار و جا به جاشون کن، ببین میتونی اون رمی که خرابه رو پیدا کنی؟ اگر همه ی رمها سالم بودند. یه بار CPU رو دربیار و قشنگ زیف CPU رو زیر نور بررسی کن که اون پایه های طلایی کج نشده باشند. بعد مجددا" CPU رو جا بزن. اگر مشکل باقی موند. مادربرد رو باید به گارانتی نشون بدی. یا با یه CPU دیگه تست کنی.

h.davoudi
2013/07/03, 15:08
1-
اینظور که معلومه این مشکل در اثز کج شدن پایه های سی پی یو روی مین به وجود اومده و کانال اسلات های آبی از مشکل دار شدن.
ولی هر 4 اسلات مشکی بدونه مشکل کار میکنند.
گارانتی هم مشکل فیزیکی رو قبول نمیکنه!
دوستان به نظر شما با همین وضع کار کنم یا بفرستم گارانتی؟

2-
و یه سوال مهمتر اینکه این مشکل چظور به وجود اومده؟
سی پی یو که در یک جهت بیشتر جا نمیره و 2 تا اهرم هم که خودشون سی پی یو رو محکم میکنند!
من موندم چطور میتونم اشتباه جا بزنم تا این اتفاق بی افته!

h.davoudi
2013/12/07, 13:42
این تاپیکم نیمه کاره مونده بوده. صلاح دیدم نتیجه رو به تاپیک منتقل کنم تا فردا به درد یکی دیگه بخوره.
بعد از حدس آرمین عزیز در مورد کج شدن زیف ها استرس ناجوری به من منتقل شد!:) اما با بردن مین زیر میکروسکوپ تایید شد که زیف ها در سلامتی کامل به سر میبرند.(خیلی تعجب کرده بودم - من خطایی نکرده بودم که اتفاقی واس زیف ها بی افته)
طبق بررسی های که انجام دادم این مشکل از بایوس مادر برد بود و با آپدیت بایوس مشکل برطرف میشه ( یکی از دوستان همین فروم مشکل مشابه رو داشت)

Mr.Ali
2015/01/13, 18:50
سلام
ببخشید تاپیک قدیمی رو بالا میارم. من هم مشکلی مشابه مشکل این دوستمون دارم
اتفاقی این موضوع رو دیدم و نخواستم تاپیک جدید بفرستم.

قبلا مشکل ریستارت شدن رو داشتم که در طول روز چند بار سیستم ریستارت میشد. پاور رو به 530 گرین تغییر دادم. کابل HDMI رو تغییر دادم. اما فعلا مشکل بر طرف شد

اما از دیروز بعد از اجرای بازی فیفا، سیستم دوباره ریستارت میشه. نه فقط تو بازی، بلکه در کارهای عادی با کامپیوتر هم سیستم ریستارت میشه

دورو بر کیس رو با فازمتر امتحان کردم برق وجود داره. حتی در مناطق پشت کیس که قطعات به اونجا متصلن. مثل ورودی HDMI یا ورودی های USB

من چکار کنم مشکلم حل بشه؟ و دیگه ریستارت نکنه. آیا کارت گرافیکم خرابه؟ یا مشکل اتصالی داره؟

magiteq
2015/01/13, 18:55
سلام
ببخشید تاپیک قدیمی رو بالا میارم. من هم مشکلی مشابه مشکل این دوستمون دارم
اتفاقی این موضوع رو دیدم و نخواستم تاپیک جدید بفرستم.

قبلا مشکل ریستارت شدن رو داشتم که در طول روز چند بار سیستم ریستارت میشد. پاور رو به 530 گرین تغییر دادم. کابل HDMI رو تغییر دادم. اما فعلا مشکل بر طرف شد

اما از دیروز بعد از اجرای بازی فیفا، سیستم دوباره ریستارت میشه. نه فقط تو بازی، بلکه در کارهای عادی با کامپیوتر هم سیستم ریستارت میشه

دورو بر کیس رو با فازمتر امتحان کردم برق وجود داره. حتی در مناطق پشت کیس که قطعات به اونجا متصلن. مثل ورودی HDMI یا ورودی های USB

من چکار کنم مشکلم حل بشه؟ و دیگه ریستارت نکنه. آیا کارت گرافیکم خرابه؟ یا مشکل اتصالی داره؟

دوست عزیزم شما خجالت نکشید و یک تاپیک مجزا بزنید